Automatizācija ka locīšanas uzlabošanas rīks

Ražotāji parasti vēršas pie automatizācijas, kad ražo sarežģītus izstrādājumus, mazas izstrādājumu partijas, kad samazinās piegādes termiņi. Viens no efektivitātes pacelšanas ceļiem - ražošanas cikla "šauro vietu" novēršana. Bieži ir tā, ka tie veidojas tieši uz locīšanas stadijas. Līdz ar to locīšanas preses automatizācija var atrisināt problēmu un kopumā pacelt ražīgumu.

Šādas tendences, kā Industrija 4.0 un lietu internets liek ražotnes meklēt jaunas ienesīguma un ražīguma iespējas. Kad cehā parādās jaunas tehnoloģijas, procesā var rasties grūtības, īpaši locīšanā. Šajos gadījumos bieži vien domā, ka risinājums ir papildus locīšanas iekārtu iegūšanā. Šodienas darbaspēka tirgus stāvoklis rāda, ka parasti ir grūti atrast locīšanas iekārtu operatorus ar pieredzi. Ražošana tiekas uz iekārtu darba uzlabošanu, nevis uz vienkārši to daudzuma palielināšanu.

Ražotāji, kas domā par automatizācijas integrāciju locīšanā, meklē ceļus, kā saglabāt kvalitāti, mainot partiju izmērus, iespējas strādāt diennaktī bez operatoriem, pacelt konkurētspēju un ražīgumu. Starp faktoriem, kas to ietekmē - darbaspēka cena, profesionālisma līmeņa samazināšanas cehā, grūtības operatoru meklēšanā un nepieciešamība uzlabot ražīgumu. Ir jāsamazina tiešas detaļu ražošanas izmaksas un paātrināt pasūtījumu izgatavošanu.

Jaunas locīšanas iekārtas iegāde palīdzēs paātrināt ražošanu. Investēt jaunā aprīkojumā ir vienmēr labi, bet ir jāpārliecinās tā, ka ražošanai no tā būs maksimāla lietderība. Kad iekārta stāv - nav svarīgi, darbaspēka trūkuma vai ražošanas neiespējamības dēļ, uzņēmums nesaņem izdevību no tās. Līdz ar to arvien biežāk, lai uzlabotu situāciju, ir nepieciešama automatizācija. Izskatīsim vairākas automatizācijas tendences, kas ir sastopamas šodien.

Runājot par locīšanas iekārtām, minēsim divus automatizācijas tipus. Visbiežāk mēs redzam standarta iekārtu darba šūnu, kas sastāv no preses, pozicionēšanas galda, ierīces, kas saliek detaļas kaudzēs, un šķirošanas letes. Šī tradicionālā pieeja labi piestāv ražotnēm, kas izstrādā lielas vienādo detaļu partijas, kas nedaudz atšķiras pēc izmēra. Šī ir cietā automatizācija, vai automatizācija ar mehāniskiem rīkiem.

Cietā automatizācija

Parasti klienti, kas izvēlās automatizāciju, veic liela detaļu daudzuma locīšanu. Viņi vēlās ražot šīs detaļas efektīvāk. Tomēr, kad cehā ienāk daudz vairāku pasūtījumu uz dažāda izmēra detaļām, modificēt darba šūnas ir sarežģīti un dārgi. Ir detaļas, kas nav domātas robotu apstrādei, tie ir pārāk mazie vai lielie cehā esošām robotam. Ja detaļa neietilpst robotrokas satveršanas ierīcei, tad ir jāmaina ierīci. Ja tā ir pārāk smaga, ir jānopērk jauno robotu.

Cietā automatizācija ir ideāla, kad ir pietiekami daudz detaļu, kas atbilst esošām automātiskām ierīcēm. Operators vienkārši ieslēdz sistēmu un tā strādā tālāk. Lielo dažādu pasūtījumu daudzumu ražošanai tā nav piemērojama, jo modificēšana ir dārga un aizņem daudz laika. Līdz ar to šobrīd eksistē vēl cits variants - elastīgā automatizācija, vai automatizācija ar ātri modificējamām ierīcēm.

Elastīgā automatizācija

Viena no elastīgās automatizācijas sistēmas priekšrocībām ir tas, ka tā ļauj ceham ātri reaģēt uz izmaiņām. Jaunākas sistēmas ļauj izmantot locīšanas preses kā manuālā, tā arī automātiskajā režīmā, ar maksimālo elastību, neskatoties uz izpildāmo uzdevumu veidu.

Mobilā locīšanas šūna ir portatīvā iekārta. Automatizācijai to pieslēdz klāt locīšanas presei un tas kļūst automātiskais. Kad jūs gribat strādāt rokas režīmā, tad to ir jāizslēdz, un jums paliek standarta locīšanas iekārta. Šī ir pārvietojamā automatizācija "uz riteņiem".

Portatīvā risinājuma priekšrocība ir iekārtas būtiska utilizācija. Šobrīd visi vēlās saņemt maksimālo atdevi no sava ieguldījuma. Kad cehs iegādājas iekārtu, īpašnieks vēlās, lai tā strādātu nepārtraukti.

Manuālā iekārta var stāvēt, jo nav operatora. Automatizēta iekārta dažreiz stāv, kad nav mehāniskai automātikai piemēroto detaļu. Ar šādu sistēmu cehā abas problēmas ir risinātas. Locīšanas operāciju automatizācija dod ceham daudz iespēju novērst "šaurās vietas". Katras ražotnes unikālas vajadzības var tikt apmierinātas, izmantojot automātiskus aksesuārus, kas uzlabo darba elastīgumu.

Automātisko ierīču pievienošanu elektriskiem locīšanas presēm izraisa ražotās produkcijas sarežģītības palielināšana. Sarežģītākas detaļas var prasīt citu apstrādes tehniku vai instrumentus, citu satveršanas ierīču un robotu struktūru, vairākas satveršanas stacijas un jaunas izstrādājumu pārtveršanas metodes.

Darba elastīgums operatoram nozīmē to, ka viņš var izmantot rokas, noņemot detaļas, pārvietot tās, pārbaudīt, vai tas savienojas viena ar otru. Roboti ne vienmēr var pagriezt detaļas visās pusēs, vai pilnveidot locījumu. Mūsdienu ražotāji jau ņem to vērā, izstrādājot papildus aksesuārus savām sistēmām, lai labāk apmierinātu locīšanas vajadzības. Piemēram, tas ir satvērēju komplekts ar dažādiem pirkstiem un piesūcekņiem. Kad izstrādājums tiek mainīts, tas vien alga paliek ērts priekš robotam - atliek tikai mainīt satvērēju.

Procesa vadīšana

Automātisko iekārtu ieviešana locīšanas operācijas ne tikai uzlabo izstrādājumu kvalitāti un novērš "šaurās vietas", bet arī var palīdzēt paātrināt darbu. Daži ražotāji jau 30 gadus ievieš savos procesos robotus un automātiku. Pastāv dažādas elastīgas robotizētas šūnas, kurās robots ir iebūvēts iekārtā un strādā kā vesela sistēma. Robotroka pārvietojas horizontāli pa sešu metru garo siju preses augšējā daļā. Pateicoties automatizācijai, laukums preses priekšā ir brīvs un tur var izvietot galdus ar loksnēm un gataviem izstrādājumiem.

Ražotāji arī min tendences, kas liek viņiem iziet ārpus autonomo sistēmu robežām un ievest automatizāciju tieši ražošanas procesā. Ta nav tikai locīšanas šūna, bet arī citas procesa stadijas: štancēšana, punktmetināšana, un lokšņu metāla pārvietošana kopumā gar locīšanas šūnu.

Cita darba procesu paātrināšanas metode ir iespēja ieprogrammēt locīšanu ārpus ceha. Daudzi īpaši pasvītro, cik svarīgi ir izmantot atsevišķo programmatūru, kas ļauj cehā nodarboties tikai ar locīšanu.

Lielākas ražotāju daļas locīšanas presēm komplektā ir arī lietotnes, ar kuru palīdzību programmē darbgaldus un aizmugurējos balstus. Tomēr sagatavju manipulējošās robotizētas automātikas programmēšana visbiežāk ir nepraktiskā, laikietilpīga un dārga. Šī ir bieži sastopama problēma, un līdz ar to, ka locīšanas automatizācija notiek arvien biežāk, ražotāji veido specifiskus risinājumus. Trīsdimensiju autonomā programmēšana ļauj droši pārvaldīt procesu. Dizaina modulim ir simulācija un locīšanas iekārtas vadīšana, ko var veikt attālināti no inženieru departamenta. Iekārtas dīkstāves laiks samazinās, un ražīgums pieaug.

CAM-tehnoloģijas attīstās un paātrina procesus starp modeļa veidošanu un gatava izstrādājuma iegūšanu. Uzlabojas saikne starp CAM procesu, robota programmu un locīšanu ka tādu.

IMA informācija

Italian Machinery Association ir Radan CAD/CAM risinājuma (no Vero Software) izplatītājs. Radan specializējas uz lokšņu metāla apstrādi, tajā ietilpst savā kategorijā vadošā autonoma lietotne Radbend locīšanas secību programmēšanai ārpus ceha.

  • Izmantojot vecas locīšanas iekārtas ražotāji bieži vien sastapās ar problēmām, kas tomēr  nevar tikt atrisinātas bez papildus ieguldījumiem. Italian Machinery Association ir gatavs palīdzēt jums atrisināt problēmas dažādos veidos.
  • Ja jūs interesē arī citi materiāli par locīšanas iekārtām, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Kā veiksmīgi iedarbināt veco locīšanas presi un pielāgot to

Automatizācija ka locīšanas uzlabošanas rīks

4 padomi efektīvam darbam uz locīšanas preses

  • Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno locīšanas presi no pazīstama itāļu ražotāja. Locīšanas presu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības - no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.
  • Ir gadījumi, kad ražotnē esošo iekārtu produktivitāte var būtiski pieaugt, ja izmanto jauno, kvalitatīvo populārā stila Italian Machinery Association locīšanas instrumentu. 
  • Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.
  • Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.
Citas publikācijas
Perfektas lokšņu metāla locīšanas noslēpumi
Lokšņu metāla locīšana rāda ražotājam izaicinājumu, it īpaši apstrādājot caurules un cilindriskas formas stieņus. Atkarībā no vienādu izstrādājumu daudzuma šis atkārtotais uzdevums prasa īpašu precizitāti. Pat neskatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību, izmantotajiem materiāliem un instrumentiem jābūt precīziem ideāla rezultāta sasniegšanai. Šajā rakstā jūs atradīsiet ieteikumus perfektai lokšņu metāla locīšanai.
Rūpnieciskās putekļu noņemšanas sistēmas. Biznesa priekšrocības.
Daudzās nozarēs un ražošanas procesos efektīvas rūpnieciskās putekļu savākšanas iekārtas izmantošana ir būtiska, lai uzturētu drošu un veselīgu darba vidi. Rūpnieciskās putekļu nosūkšanas sistēmas ir izstrādātas, lai efektīvi un droši noņemtu gaisā esošās daļiņas, palīdzot uzlabot gaisa kvalitāti darba vietās.
6 slīpmašīnas izvēles kritēriji
Metāla slīpmašīnu tirgū ir izveidojusies situācija, kurā dalībnieki vēlas iegūt maksimālu efektu no jaunajām iekārtām ar minimālām investīcijām. Investīciju efektivitāte tiek vērtēta ne tikai pēc iekārtu cenas, bet arī pēc ekspluatācijas izmaksām. Un tas viss ar ierobežotu finansējumu.

Mēs pastāvīgi meklējam jaunus iekārtu piegādātājus, ņemot vērā šīs un citas tirgus prasības. Tāpēc mēs izvēlējāmies tīrīšanas aprīkojumu no EMC.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *