4 metālapstrādes drošības pamatproblēmas

Metāla apstrādē dažkārt veidojas augsti riski - gan ražošanā, gan metināšanā. Ja esat pārvaldnieks vai atbildat par darba aizsardzību, jums ir zināmi potenciāli darbinieku drošības apdraudējumi. Darbinieka reakcija uz situāciju bieži ir atkarīga no apmācības, organizācijas kultūras, noskaņojuma un vides drošības līmeņa. Ja nevēlaties pieļaut draudus darbinieku veselībai un drošībai, pievērsiet uzmanību četrām galvenajām problēmām, par kurām tālāk stāstīts rakstā.

Metāla apstrādē dažkārt veidojas augsti riski - gan ražošanā, gan metināšanā. Ja esat pārvaldnieks vai atbildat par darba aizsardzību, jums ir zināmi potenciāli darbinieku drošības apdraudējumi. Darbinieka reakcija uz situāciju bieži ir atkarīga no apmācības, organizācijas kultūras, noskaņojuma un vides drošības līmeņa. Ja nevēlaties pieļaut draudus darbinieku veselībai un drošībai, pievērsiet uzmanību četrām galvenajām problēmām, par kurām tālāk stāstīts rakstā.

Individuālās un vispārīgās aizsardzības līdzekļu trūkums

Darba videi jebkurā metālapstrādes cehā ir jābūt maksimāli drošai. Iegādājieties visus nepieciešamos aizsardzības līdzekļus un pārliecinieties, vai tie darbojas pareizi. Visiem darbiniekiem jābūt nodrošinātiem ar piemērotiem individuālās aizsardzības līdzekļiem labā stāvoklī.

Uzņēmums, kurš neiegulda līdzekļus darba drošības draudu novēršanā, kā arī aizsardzības līdzekļos, riskē zaudēt darbaspēku. Dažām organizācijām aizsardzības līdzekļu (barjeru, speciāla apģērba, papildu ierīču) iegāde var šķist dārga. Tomēr ilgtermiņā tas palīdzēs novērst traumas un bojājumus, aizstāvot gan darbiniekus, gan darba devēju. Tāpat tas demonstrē darba devēja aktīvu nostāju pret drošības jautājumiem un darbinieku dzīves kvalitāti.

Bet ieguldījumi aizsardzības līdzekļos ir tikai pirmais solis. To stāvoklis regulāri jāpārbauda un jāpārliecinās, ka tie ir darba stāvoklī: nav izliektu stiprinājumu, tos neņem nost un nepielabo. Individuālās aizsardzības līdzekļiem pārbauda nodiluma pakāpi. Situācija metālapstrādes rūpniecībā ir tāda, ka pat darba aizsardzības profesionāļi mēdz izlaist šo soli. Aizsardzības līdzekļu pārbaudes grafika un plānu izveide atvieglo regulāru pārbaudi.

Nepietiekama vai neatbilstoša apmācība

Darbinieku vispārējai darba drošības tehnikas apmācība, ko rīko tikai uzreiz pēc iekārtošanas darbā, bez regulāriem atjauninājumiem un atkārtotām nodarbībām, visticamāk, nesasniegs vēlamo mērķi: atbilstību noteikumiem.

Drošības tehnikas mācību kurss, kas skaidro darbiniekiem visus drošības aspektus darbā ar metālu ir obligāts. Jānoskaidro nepieciešamība nēsāt cimdus, ķiveres, metināšanas maskas, kā arī rādīt darba kārtību ar kalšanas āmuriem un krāvēja vadību. Regulāras mācības palīdzēs pārvarēt ierasto aizmiršanos un radīs zināmu dialogu par drošību starp darbinieku un darba devēju, ieķīlājot pamatu drošības kultūrai uzņēmumā.

Vienkāršs atgādinājuma veids par drošības tehniku - piecas minūtes garas vai īsas komandas sanāksmes pirms maiņas sākuma. Iecirkņu meistariem un citi sanāksmju organizatoriem jāizmanto gadījumus no prakses vai rūpnieciskās ziņas, kas strādniekiem būtu interesanti apspriest. Ideja ir apzināties visas briesmas metālapstrādes jomā un to, kā var izvairīties no griezumiem, saspiešanām un ekstremitāšu amputācijas. Ja viss noritēs labi, pēc sanāksmes strādnieki būs apzinīgāki pret briesmām, kas rodas viņu darba vietā.

Drošības kultūra uzņēmumā

Organizācijas drošības programmu ir grūti ieviest, ja ne visi veic savus uzdevumus. Tas var būt gan ceha darbinieki, gan menedžments - visiem ir jāuzņemas iniciatīva. Lai nodrošinātu vidi, kas ir brīva no riskiem, informācija jānodod pa iekšējiem kanāliem, bet vadībai jābūt stiprai un kompetentai.

Vadītājam jābūt piemēram pārējiem, nekad neizvairīšoties no darba drošības pasākumiem un apmācības. Kad darbinieks redz, cik svarīga ir drošība uzņēmumam, viņš ar lielāku varbūtību pakļausies noteikumiem un piedalīsies drošības tehnikas iniciatīvās.

Veiksmīgai programmai jāmodina darbinieku atbildības sajūta par rezultātu un jādod iespēja pievērst uzmanību rīcībai, kas padara darba drošības tehniku apšaubāmu. Tā ceha darbinieki varēs apspriest drošību, meklēt risinājumus un sadarboties ar vadību, ieviešot tos.

Darbinieku noskaņa un cilvēkfaktors

Pastāv tieša korelācija starp cilvēkfaktoru un negadījumu biežumu. Kad darbinieki personīgi ir ieinteresēti to, ka viņus aplenc darbā un adekvāti vērtē savu vidi, viņi ar daudz mazāku varbūtību ir pakļauti negadījumu briesmām. Tas ir īpaši spilgti izteikts uzņēmumos, kas apstrādā metālus. Ja darbinieks steidzas, ir saspringts vai noguris, vai jau ir pieradis kaut ko izlaist darba procesā, lai ātrāk beigtu darbu, tad izredzes uz traumu rašanos strauji pieaug.

Problēma ar darbinieka noskaņu un psiholoģisko stāvokli ir tāda, ka daudzi materiāli metāla apstrādē prasa manuālu pārvietošanu, bet darba apstākļi ir diezgan smagi. Tāpēc diezgan bieži sastopami griezumi, apdegumi un citas ražošanas traumas. Metāla sagatavju svara un gabarītu dēļ darbiniekiem arī var rasties muguras, plecu un roku bojājumi.

Šādas problēmas risinās ne tikai drošības tehnikas apmācībā ar regulāriem atgādinājumiem un labu komunikāciju. Jāņem vērā arī cilvēka faktors. Tas palīdzēs darbiniekiem risināt problēmas, kas saistītas ar steigu un spriedzi, kuru dēļ rodas traumas. Tas palīdz arī cīņā ar pārlieko pašpārliecību, kuras dēļ darbinieki mēdz zaudēt koncentrāciju, nepietiekami novērtēt dažu uzdevumu bīstamību un pat izvairās izmantot individuālās aizsardzības līdzekļus un pacēlājus, strādājot ar kravu.

Metālizstrādājumu apstrāde un ražošana ir viena no tām nozarēm, kurās ir īpaši grūti izstrādāt un ievērot drošības standartus, jo ir daudz risku darbā. Uzņēmumiem ir ļoti svarīgi atbalstīt darbiniekus, palīdzot veidot komunikāciju par darba aizsardzību, labāk apzināties situāciju un zināt, ka viņu psiholoģiskais stāvoklis var pakļaut viņu riskam. Vadītājiem ir svarīgi ierosināt darba drošības apspriešanu, uzturēt pozitīvu drošības kultūru un maksimāli atbrīvot ražošanas procesu no nelaimes gadījumu riska.

IMA informācija

Metālapstrādes iekārtas, ko piedāvā Italian Machinery Association Itāļu piegādātāji, aprīkoti ar visām nepieciešamajām drošības ierīcēm. Stacijām pievienotajos instrukcijās skaidri izklāstīti galvenie drošības aspekti, kurus jāņem vērā darbā, kā arī uzskaitīti nepieciešamie individuālie aizsardzības līdzekļi. Darbs mūsdienīgā aprīkojumā notiek ērti un ātri, kas ļauj samazināt spriegumu un stresu, kuram tiek pakļauts darbinieks.

IMA tehnikas uzstādīšanas un apmācības laikā uzskatāmi parāda uzvedības noteikumus darbā un apmāca barjeras izmantošanu.

Vai jums ir citi jautājumi vai vajadzības? Nekavējoties sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu vai apmeklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.

Ja jūs interesē arī citi materiāli, kas saistīti ar metālapstrādes uzņēmuma darba vidi, piedāvājam izlasīt:

Visbiežāk sastopamās traumas metalapstrādē

Locīšana bez mugursāpēm — ko jāizvēlas? I.daļa.

Kritiskais ceļš uz ražošanas efektivitāti

Citas publikācijas
Jaunas CNC iekārtas izvēle — ko jāņem vērā?
Izskatot jautājumu par jaunas ciparvadības iekārtas iegādi — nav svarīgi, vai aizvietojot veco, kas pabeidza savu dzīves ciklu, vai palielinot ražošanas jaudu, ir jāņem vēra visus faktorus, kas ietekmē ražīgumu, izstrādājumu kvalitāti un ekonomisko izdevīgumu. Ideāla situācijā jaunā iekārta būtu spējīga izpildīt visus tekošus uzdevumus un vēl tai būtu dažas jaunas papildus funkcijas.
Padomi ražotājam: svarīgi lokšņu metāla locīšanai
Lokšņu metāla locīšana, kaut vai plaši pielietojama, tomēr var kļūt par problēmu un ražošanas izmaksu paaugstināšanas cēloni. Lai veiksmīgi izpildītu locīšanas pasūtījumus, ražotājam ir jānovērtē vairāki faktori. Ir daži tehniskie momenti, kas jāņem vērā, veicot gaiss locīšanu un aprēķinot locīšanas rādiusu. Pēc to noskaidrošanas būs vieglāk pieņemt lēmumu par to, vai ir pienācis laiks iegādāties jaunu locīšanas instrumentu.
Kas ir koordinātu štancēšanas prese un kā tā darbojas?
Lokšņu metāla ražotāji izmanto plašu instrumentu un mašīnu klāstu, lai piešķirtu materiāliem dažādas formas un izmērus. Precīzu un atkārtotu griešanu vislabāk var panākt, izmantojot īpašu aprīkojumu, un tas var ietvert griešanu, giljotinēšanu, lāzergriešanu, plazmas griešanu utt. Koordinātu caurduršanas prese ir vēl viena lieliska iespēja, kas palīdz kontrolēt metāla griešanu, un mēs detalizēti apsvērsim, kā tā darbojas.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *