Lokšņu metāla virsmas notīrīšanas veidi un metodes

Lokšņu metāla virsmas notīrīšanas veidi un metodes

Šodien lokšņu metāls tiek plaši izmantots izstrādājumu izgatavošanai dažādās nozarēs. Lokšņu metāla virsma ne vienmēr ir ideāla, gatava apstrādei, uz tās var būt atskarpes, plankumi, rūsa un citi defekti, kurus nepieciešams novērst pirms izstrādājumu izmantošanas. To parasti novērš, izmantojot automatizētas iekārtas vai rokas instrumentu. Automātiskās ierīces kļūst arvien populārākas, to ražo dažādās komplektācijās, ņemot vērā to specifiku. Šis raksts palīdz saprast darba procesu un pareizi izvēlēties iekārtu vai instrumentu metāla virsmas apstrādei.

Ar šādu izvēles plašumu ir jāpadomā par to, kā izvēlēties piemērotāko lokšņu metāla notīrīšanas un slīpēšanas iekārtu. Tomēr atbilde uz šādiem jautājumiem var būt sarežģīta, ja nav izpratnes par virsmas defektu tipu un pieejamo lokšņu metāla notīrīšanas metodēm.

Defektu un atskarpju veidi

Atskarpe var izskatīties kā metāla loksnes augsti stāvošs ass malas gabaliņš. Tas rodas jebkāda metāla veidošanas procesa laikā - griešanas, metināšanas, štancēšanas gaitā. Viņi iedalās divos apakšveidos, pamatojoties uz viņu izskatu.

Mehāniskās atskarpes atkal sadalās divās saimēs: pārgriešanās vai nolūšanas rezultātā veidojušās. Pirmais un pēdējais tips rodas urbšanas, apgriešanas, giljotīnas griešanas un izgriešanas gaitā. Tās novērš, izmantojot nepieciešamo instrumentu, uzstādot pareizo ātrumu un padeves lielumu.

Termālas atskarpes rodas termālās iedarbības dēļ, apstrādājot detaļu ar plazmu vai lāzeri. To var viegli novērst, ja pareizi uzstādīt pareizo griešanas ātrumu šādās iekārtās un izmantot piemērotu optiku un griešanas uzgaļus.

Ūdens strūklas griešanas procesā var rasties korozija, kas tiek noņemta ar suku moduļiem, smilšpapīru un citiem analoģiskiem instrumentiem.

Dažādas notīrīšanas metodes

Zemāk sniegtas vispopulārākās lokšņu metāla izstrādājumu notīrīšanas metodes:

Rokas notīrīšana: viens no vecākajiem un populārākajiem virsmas defektu dzēšanas procesiem. Ar šo metodi virsmas nepilnības tiek noņemtas manuāli, izmantojot pielāgotus rīkus. Tas vienmēr ir populārs viņa izdevīguma dēļ, bet nav ieteicams lielgabarīta detaļu gadījumā.

Elektroķīmiskā notīrīšana: lapas defektīvā daļa tiek iegremdēta glikola vai sāls šķīdumā un pakļauta elektriskās strāvas ietekmei. Šāda notīrīšana ir ideāli piemērota mazajām detaļām ar nepilnībām grūti pieejamās vietās.

Termiski enerģētiskā notīrīšana: viena no visbiežāk apspriežamām virsmas defektu dzēšanas metodēm. Ar tās palīdzību metāla detaļa vai lapa tiek ievietota slēgtajā kamerā, un nepilnības tiek novērstas caur degvielas reakciju. Šāda notīrīšanas metode ir piemērota, ja vienlaikus jāapstrādā vairākas detaļas vai virsmas.

Apstrāde ar vibrāciju: ja strādājat ar mīkstā metāla izstrādājumiem, daudzi no iepriekš minētajiem virsmas tīrīšanas metodēm var jums nederēt. Iespējams, ir jāizvēlas tieši vibrācijas apstrādi. Detaļu ar defektiem novieto rotējošajā cilindrā kopā ar abrazīviem komponentiem vai šķidrumu. Abrazīvs uzdarbojas uz metāla virsmas, kad cilindrs griezās lielā ātrumā. Populāru abrazīvu vidū ir plastmasas, keramikas, tērauda daļiņas un granulas. Šī metode ir ideāli piemērota plankumu noņemšanai uz virsmas un asu maliņu nogludināšanai.

Ūdens strūklas tīrīšana ļauj notīrīt virsmas defektus ar ūdens palīdzību un nodrošina virsmas tīrību.

Virsmas notīrīšana ir viens no svarīgākajiem momentiem lokšņu metāla industrijā. Ir ļoti svarīgi izmantot vispiemērotākus rīkus, lai sasniegtu nepieciešamo virsmas kvalitāti un vienmērīgos novadus bez iedzimtajiem. Šāds instruments tiek iegādāts no uzticama piegādātāja, kas norāda gan notīrīšanas iekārtas, gan plūsmas materiālus un virsmu apstrādei.

Notīrīšanas iekārtu izmantošana

Automātiskais notīrīšanas iekārta vai slīpmašīna ir ierīce, kas apstrādā metāla izstrādājumus ar speciāliem instrumentiem: smilšpapīru, suku moduļiem. Itāļu ražotājs Costa Levigatrici ražo mitras un sausas apstrādes slīpmašīnas, lai noņemtu atskarpes un asas malas, veikt slīpēšanu, izstrādājumu pulēšanu ar suku moduļiem.

IMA Informācija

Italian Machinery Association piedāvā iekārtas, kurās apvienotas gan tīrīšanas ierīces, gan slīpēšana iedobumu un virsmas pulēšana. Šo ierīci varat izvēlēties, ņemot vērā jūsu ražošanas procesus un izmantotā materiāla parametrus, kā arī prasības virsmas kvalitātei. Iepazīstieties ar Costa Levigatrici piedāvājumu mūsu katalogā.

Katalogā piedāvāts notīrīšanas aprīkojums Costa Levigatrici MD (standarta un universālās ierīces), MB (notīrīšana vienā gaitā) un WD (mitra notīrīšana). To var efektīvi izmantot jebkuros uzņēmumos, kas saistīti ar lokšņu metāla apstrādi, ievērojami paaugstinot veiktspēju un novēršot efektīvu darbu.

Šādas ierīces ātri un kvalitatīvi veic pulēšanu, slīpēšanu un atskarpju noņemšanu, kā arī noapaļošanu līdz 2 mm un melnā slāņa noņemšanu. Aprīkojums ir paredzēts gan izgrieztu detaļu un loksnes apstrādei, gan tehnoloģijām coil to coil, sheet to coil, coil to sheet.

Citas publikācijas
Koordinātu štancēšanas iekārtu pievienotā vērtība
Uzņēmums GPB no Brešijas - viens no vecākajiem Euromac klientiem, koordinātu štancēšanas iekārtu ar CNC lietotājs. Šajā video tās ģenerāldirektors Džanluidži Peroni stāsta par šādas iekārtas iegādes priekšrocībām itāļu žurnālam Tecnolamiera.
Kā veiksmīgi iedarbināt veco locīšanas presi un pielāgot to
Daudzas mazākas apakšuzņēmēju ražotnes dažādās pasaules valstīs joprojām izmanto vecās mehāniskās locīšanas preses ar vecākas paaudzes instrumentu, labi kopjot tās. Raksta autors ir pārliecināts, ka daudzi joprojām izmanto šādas preses, vai tos, kas ir nedaudz vienkāršāki par modernām sarežģītām sistēmām, par kurām parasti runa rakstos.
Jaunas CNC iekārtas izvēle — ko jāņem vērā?
Izskatot jautājumu par jaunas ciparvadības iekārtas iegādi — nav svarīgi, vai aizvietojot veco, kas pabeidza savu dzīves ciklu, vai palielinot ražošanas jaudu, ir jāņem vēra visus faktorus, kas ietekmē ražīgumu, izstrādājumu kvalitāti un ekonomisko izdevīgumu. Ideāla situācijā jaunā iekārta būtu spējīga izpildīt visus tekošus uzdevumus un vēl tai būtu dažas jaunas papildus funkcijas.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *