Lāzera griešana vai caurumošana? Kā izvēlēties

Lokšņu metāla izstrādājumu ražošanā tiek izmantotas divas galvenās tehnoloģijas: štancēšana un lāzergriešana. Mūsu klienti mums bieži jautā, kura no šīm divām metodēm ir vēlamā. Atbilde, protams, ir atkarīga no situācijas. Biezums, caurumu skaits, kontūras un formēšanas laukumi nosaka, kura tehnoloģija ir piemērotāka. Šajā rakstā ir apskatītas galvenās atšķirības starp štancēšanas mašīnām un lāzergriešanas mašīnām.

Caurumošana
štancēšanas mašīna

Caurumošana sagriež metālu starp augšējo instrumentu (perforators) un apakšējo instrumentu (matricu).  Ievērības cienīgs ir fakts, ka ar štancēšanas presēm var izveidoties cirtaini apgabali, piemēram, žalūzijas un izspiesti caurumi. Turklāt tie var mehāniski apzīmogot detaļu numurus vai logotipus. Metāla loksnes parasti pārvietojas "X" virzienā un ‘Y’ ass, kamēr galva paliek nekustīga. Tāpēc informācija ir jāievieto vecāklapā vai jānoņem. Caurumošanas preses var būt manuālas vai CNC.

Priekšrocības

Caurumošana piedāvā zemākas darbības izmaksas nekā lāzergriešanas mašīnas. Viņi arī strādā ātrāk ar detaļām, kurās ir daudz caurumu, un spēj izgriezt caurumus. Ir svarīgi ņemt vērā, ka tās var secīgi štancēt un formēt vienā un tajā pašā mašīnā.

Trūkumi

Perforējot sākotnējai loksnei ir jāpaliek iespīlētai. Trieciens rada arī lielu troksni, kas var būt potenciāli kaitīgs lietotājam. Tā kā štancēšanas presēm ir nepieciešams lielāks attālums starp detaļām, rodas vairāk atkritumu nekā lāzergriešana. Turklāt štancēšanas izmantošana prasa lielas uzstādīšanas izmaksas. Visbeidzot, maksimālais perforācijas biezums – ¼ collas.

Lāzers
Lazers

Lāzera griešanas mašīnas izmanto gaismas enerģiju, kas fokusēta lāzera starā un papildināta ar griešanas gāzi, lai grieztu lokšņu metālu. Viņi var apstrādāt gan biezu, gan plānu materiālu. Atšķirībā no perforatora presēm, loksne paliek nekustīga, kamēr lāzera galva pārvietojas "X", "Y" virzienos. un ‘Z’. cirvji. Lāzerus var izmantot arī detaļu numuru un logotipu gravēšanai.

Priekšrocības

Lāzera griezēji var griezt metālu bez fiziska kontakta vai spēka. Turklāt gandrīz jebkuru kontūru var izveidot, nemainot instrumentus, atšķirībā no caurumošanas un presēšanas. Precīza griešana iespējama pat lielā ātrumā. Lielais apstrādes ātrums rada minimālu siltuma ietekmēto zonu, kas rada minimālu sagataves deformāciju, kas lokšņu metāla apstrādē ir praktiski niecīga. Griezuma virsmām ir ļoti mazs raupjums; jo plānāka lapa, jo gludāka mala. Arī ļoti zemas uzstādīšanas izmaksas. Atšķirībā no caurumošanas, ielīmēšana uz pamatlapas ir nepieciešama tikai mazām detaļām. Visbeidzot, maksimālais materiāla biezums, ko var apstrādāt ar lāzeru, ir 1 colla.

Trūkumi

Vienīgais nozīmīgais lāzergriešanas trūkums ir detaļu formēšanas iespējas trūkums. Nepieciešama sekundārā darbība.

Ko izvēlēties?

Darbības izdevumi
  • Ražošanas ātrums: ar perforatora presēm caurumus tiek izveidoti ātrāk nekā ar lāzeru. Jo vairāk caurumu izstrādājumā, jo lielāka jēga štancēšanai.
  • Grūtības līmenis: lāzers ir daudz labāks, lai izveidotu formas ar vairākiem maziem elementiem.
  • Partiju izmēri: perforators ir piemērots lielām partijām, jo ​​ir ilgs iestatīšanas laiks. Lāzeriem ir īsāks iestatīšanas laiks, tāpēc tie ir piemērotāki mazākām partijām.
Daļu analīze
  • Izmērs: izvēle ir atkarīga no iekārtas biezuma un izmēra un materiāla.
  • Forma: korķis — taisnstūri, lāzeri — neregulāras formas.
  • Veidošanas iespējas: žalūzijas vai iegremdēšana ir ideāli piemērotas caurumošanai.
  • Izmantojot caurumošanu, var tikt novērsta sekundārā darbība.
Pareizie rīki
  • Caurumošana: elastīgums ir galvenais, atkarībā no iekārtas.
  • Lāzeri: iebūvēta elastība
Citas publikācijas
Locīšana bez mugursāpēm — ko jāizvēlas? II.daļa
Pirms nedēļas mēs sākam pētīt mūsdienīgas locīšanas tehnoloģijas un centāmies izvēlēties tādu, kura vispiemērotākā veidā derēs ražotājam un palīdzēs viņam izvairīties no locīšanas iekārtu operatoru mugursāpēm un slodzes. Šodien mēs turpināsim un redzēsim malu locīšanas iekārtu priekšrocības.
Kritiskais ceļš uz ražošanas efektivitāti
Savā starpā saistītās tehnoloģijas, kas ir Industrija 4.0 koncepcijas pamati, sola pārveidot ražošanu, dodot iespēju izskatīt jebkuru ražošanas stadiju, kas izraisa ražošanas procesu apgrūtinājumus, reālajā laika režīmā. Rodas problēma - tas, kā tieši organizācijas reaģē uz saņemto informāciju.
Rūpnieciskās putekļu noņemšanas sistēmas. Biznesa priekšrocības.
Daudzās nozarēs un ražošanas procesos efektīvas rūpnieciskās putekļu savākšanas iekārtas izmantošana ir būtiska, lai uzturētu drošu un veselīgu darba vidi. Rūpnieciskās putekļu nosūkšanas sistēmas ir izstrādātas, lai efektīvi un droši noņemtu gaisā esošās daļiņas, palīdzot uzlabot gaisa kvalitāti darba vietās.

Pasūtiet zvanu

Pilnais vārds: *

Tālrunis: *