Perfektas lokšņu metāla locīšanas noslēpumi

Lokšņu metāla locīšana rāda ražotājam izaicinājumu, it īpaši apstrādājot caurules un cilindriskas formas stieņus. Atkarībā no vienādu izstrādājumu daudzuma šis atkārtotais uzdevums prasa īpašu precizitāti. Pat neskatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību, izmantotajiem materiāliem un instrumentiem jābūt precīziem ideāla rezultāta sasniegšanai. Šajā rakstā jūs atradīsiet ieteikumus perfektai lokšņu metāla locīšanai.

Lokšņu metāla locīšana rāda ražotājam izaicinājumu, it īpaši apstrādājot caurules un cilindriskas formas stieņus. Atkarībā no vienādu izstrādājumu daudzuma šis atkārtotais uzdevums prasa īpašu precizitāti. Pat neskatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību, izmantotajiem materiāliem un instrumentiem jābūt precīziem ideāla rezultāta sasniegšanai. Šajā rakstā jūs atradīsiet ieteikumus perfektai lokšņu metāla locīšanai.

Lokšņu metāla apstrādes jēdziens ietver dažādus procesus, kas ļauj sasniegt metālam nepieciešamo formu un izmēru. Metāla apstrāde ar CNC vadību jau sen tiek izmantota metāla veidošanai. Starp šiem procesiem var būt atskarpju noņemšana, locīšana, griešana, koodinātu štancēšana un daudz kas cits, atkarībā no izstrādājumu īpatnībām.

Kā panākt perfektu locīšanu?

Locīšanas procesa rezultāts ir jauna metāla loksnes forma, kas turpmāk būs gatavais izstrādājums vai izstrādājuma detaļa. Neatkarīgi no izmantotās tehnoloģijas, vissvarīgākie elementi, kas jāņem vērā, lai veiktu jebkuru lokšņu metāla apstrādes procesu, ir: materiāla tips, iekārtas un instrumenta kvalitāte un eļļošana.

Izmantojiet padomus un norādījumus, lai sasniegtu nepieciešamo locījumu:

  • Atkarībā no materiāla, ko lietojat un prasības izstrādājumam izvēlas dažādas locīšanas tehnikas. Starp tiem ir gaiss locīšana, locīšana uz iekārtas ar pagrieziena siju, locīšana ar valčiem, kaltēšana u.c.
  • Locīšanas tehnikas izvēle ir atkarīga no nepieciešamās izstrādājuma formas. Piemēram, locīšanu ar valčiem izmanto noapaļotās formas detaļām, bet elastomēra locīšanu izmanto jebkurās formās trauslu materiālu gadījumā. To izmanto arī detaļām ar jau apstrādāto virsmu.
  • Neparastās formas locījumiem izmanto Z-profila locīšanu.
  • Gaiss locīšanu un augstas precizitātes kalšanu veic, izmantojot hidraulisko vai elektrisko locīšanas presi ar CNC.

Locīšanai visbiežāk izmantotie metāli - varš, alumīnijs, nerūsējošais tērauds, oglekļa tērauds, misiņš vai šo metālu sakausējumi.

Grūtības var rasties arī cauruļu locīšanas gaitā. Turklāt izmanto servodzinējus un locīšanas process sastāv no trim posmiem. Nepieciešamā precizitāte ir atkarīga no izmantotā materiāla fiziskajiem raksturojumiem. Šis ir metāla tips, caurules sienu biezums, caurules garums, iekšējais un ārējais diametrs, kā arī vidējās līnijas rādiuss. Lai izvairītos no detaļu bojājumiem, ir ļoti svarīgi zināt caurules sienas biezuma kļūdu vai tās augšējo robežu. Jāzina arī locījuma rādiuss, lai caurule netiktu saspiesta un netiktu deformēta zem spiediena.

Ja metāla caurule ir salocīta uz hidrauliskās preses, tā atsperē, palielinot rādiusa lielumu. Parasti caurulei no cietā materiāla ir neliels centra rādiuss. Jo vairāk tas atsperas, jo vairāk palielinās rādiusa vērtība. Metinātajās caurulēs, ja metināšanas šuves nav vienmērīgas, tas var ietekmēt caurules apaļo formu.

Dažos gadījumos caurule locīšanas laikā var izstiepties. Neskatoties uz to, ka metāls pretojas iedarbībai, tas var ietekmēt ārējās virsmas apaļo formu, padarot to ovālveidīgo. Dažos gadījumos šādas caurules lietošana ir pieļaujama, bet tā ietekmē gatavā caurules izstrādājuma precizitāti.

Lai sasniegtu maksimālu precizitāti, ir svarīgi izmantot piemērotus kvalitatīvus instrumentus. Pārliecinieties, vai esošie instrumenti ir apkopti un sakārtoti. Nodrošiniet gan stingras, gan elastīgas instrumentu kopas. Piemēram, caurule no cietā materiāla prasa elastīgu tapni un otrādi. Lai sasniegtu vajadzīgo locīšanas precizitātes līmeni, nepieciešama augstāka metināšanas kvalitāte ar ideālajām šuvēm.

Instrumenta izmantošana un izvietošana locīšanas laiks ir ļoti svarīga. Piemēram, attīrīšanas matricai jābūt zem nepieciešamā leņķa. Tas pats attiecas arī uz stiprināšanas matrici, tai jābūt ievērojami garākai par caurules diametru un jānostiprina detaļa bez tās formas deformācijas. Tāpēc, ja stiprinājuma matricas garums ir pietiekams, stiprinājuma spiediens vienmērīgi sadalās pa detaļas virsmu.

Lai izvairītos no berzes, attīrīšanas matricām un tapniem jābūt pietiekoši ieeļļotām. Var izmantot tirgū pieejamas sintētiskās eļļas gela vai pastas veidā.

Atjaunojot un iegādājoties lokšņu metāla locīšanas iekārtas, ieteicams izvēlieties iekārtu ar vairākām asīm. Dažos gadījumos var būt nepieciešami līdz 10 asīm.

IMA informācija

Jūs meklējat uzticamu iekārtu ražotāju, lai apstrādātu lokšņu metālu, kas saprot jūsu prasības un spēj piedāvāt visaugstāko precizitāti un darba kvalitāti saprātīgā termiņā? Italian Machinery Association piedāvā pasaules klases aprīkojumu no pieredzējušiem metālapstrādes iekārtu ražotājiem no Itālijas, piemēram, Euromac un Fratelli Vimercati. Viņi piedāvā plašu locīšanas iekārtu izvēli, kas atbilst dažādām pasūtītāju prasībām.

Citas publikācijas
Locīšana bez mugursāpēm — ko jāizvēlas? I.daļa.
Jūsu operatori sūdzas uz sāpēm mugurā lielgabarīta paneļu pacelšanas dēļ locīšanas laikā? Ražošanā var iztikt arī bez tām.
Metālapstrāde ar Euromac: ražīgums un augstie standarti
Euromac uzņēmums ir plaši pazīstams visā pasaulē, ka lokšņu metālapstrādes: štancēšanas ar CNC, locīšanas, izciršanas iekārtu piegādātājs. Euromac iekārtas ir ražotās, izmantojot jaunākas tehnoloģijas un projektētāji pastāvīgi pilnveido tās, lai sasniegtu elastību un atbilst prasīgo klientu vēlmēm tirgū.
Kas ir jāzina par CNC iekārtām?
Ar CNC aprīkotās iekārtas ir elektromehāniskās ierīces, kuras pilda dažādus ražošanas uzdevumus, izmantojot datorprogrammas. “CNC” tiek atšifrēts kā “skaitliska programmatūra” un nozīme uz programmatūras pamatotu materiālu apstrādes un detaļu ražošanas metožu kopumu.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *