Perfektas lokšņu metāla locīšanas noslēpumi

Lokšņu metāla locīšana rāda ražotājam izaicinājumu, it īpaši apstrādājot caurules un cilindriskas formas stieņus. Atkarībā no vienādu izstrādājumu daudzuma šis atkārtotais uzdevums prasa īpašu precizitāti. Pat neskatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību, izmantotajiem materiāliem un instrumentiem jābūt precīziem ideāla rezultāta sasniegšanai. Šajā rakstā jūs atradīsiet ieteikumus perfektai lokšņu metāla locīšanai.

Lokšņu metāla locīšana rāda ražotājam izaicinājumu, it īpaši apstrādājot caurules un cilindriskas formas stieņus. Atkarībā no vienādu izstrādājumu daudzuma šis atkārtotais uzdevums prasa īpašu precizitāti. Pat neskatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību, izmantotajiem materiāliem un instrumentiem jābūt precīziem ideāla rezultāta sasniegšanai. Šajā rakstā jūs atradīsiet ieteikumus perfektai lokšņu metāla locīšanai.

Lokšņu metāla apstrādes jēdziens ietver dažādus procesus, kas ļauj sasniegt metālam nepieciešamo formu un izmēru. Metāla apstrāde ar CNC vadību jau sen tiek izmantota metāla veidošanai. Starp šiem procesiem var būt atskarpju noņemšana, locīšana, griešana, koodinātu štancēšana un daudz kas cits, atkarībā no izstrādājumu īpatnībām.

Kā panākt perfektu locīšanu?

Locīšanas procesa rezultāts ir jauna metāla loksnes forma, kas turpmāk būs gatavais izstrādājums vai izstrādājuma detaļa. Neatkarīgi no izmantotās tehnoloģijas, vissvarīgākie elementi, kas jāņem vērā, lai veiktu jebkuru lokšņu metāla apstrādes procesu, ir: materiāla tips, iekārtas un instrumenta kvalitāte un eļļošana.

Izmantojiet padomus un norādījumus, lai sasniegtu nepieciešamo locījumu:

  • Atkarībā no materiāla, ko lietojat un prasības izstrādājumam izvēlas dažādas locīšanas tehnikas. Starp tiem ir gaiss locīšana, locīšana uz iekārtas ar pagrieziena siju, locīšana ar valčiem, kaltēšana u.c.
  • Locīšanas tehnikas izvēle ir atkarīga no nepieciešamās izstrādājuma formas. Piemēram, locīšanu ar valčiem izmanto noapaļotās formas detaļām, bet elastomēra locīšanu izmanto jebkurās formās trauslu materiālu gadījumā. To izmanto arī detaļām ar jau apstrādāto virsmu.
  • Neparastās formas locījumiem izmanto Z-profila locīšanu.
  • Gaiss locīšanu un augstas precizitātes kalšanu veic, izmantojot hidraulisko vai elektrisko locīšanas presi ar CNC.

Locīšanai visbiežāk izmantotie metāli - varš, alumīnijs, nerūsējošais tērauds, oglekļa tērauds, misiņš vai šo metālu sakausējumi.

Grūtības var rasties arī cauruļu locīšanas gaitā. Turklāt izmanto servodzinējus un locīšanas process sastāv no trim posmiem. Nepieciešamā precizitāte ir atkarīga no izmantotā materiāla fiziskajiem raksturojumiem. Šis ir metāla tips, caurules sienu biezums, caurules garums, iekšējais un ārējais diametrs, kā arī vidējās līnijas rādiuss. Lai izvairītos no detaļu bojājumiem, ir ļoti svarīgi zināt caurules sienas biezuma kļūdu vai tās augšējo robežu. Jāzina arī locījuma rādiuss, lai caurule netiktu saspiesta un netiktu deformēta zem spiediena.

Ja metāla caurule ir salocīta uz hidrauliskās preses, tā atsperē, palielinot rādiusa lielumu. Parasti caurulei no cietā materiāla ir neliels centra rādiuss. Jo vairāk tas atsperas, jo vairāk palielinās rādiusa vērtība. Metinātajās caurulēs, ja metināšanas šuves nav vienmērīgas, tas var ietekmēt caurules apaļo formu.

Dažos gadījumos caurule locīšanas laikā var izstiepties. Neskatoties uz to, ka metāls pretojas iedarbībai, tas var ietekmēt ārējās virsmas apaļo formu, padarot to ovālveidīgo. Dažos gadījumos šādas caurules lietošana ir pieļaujama, bet tā ietekmē gatavā caurules izstrādājuma precizitāti.

Lai sasniegtu maksimālu precizitāti, ir svarīgi izmantot piemērotus kvalitatīvus instrumentus. Pārliecinieties, vai esošie instrumenti ir apkopti un sakārtoti. Nodrošiniet gan stingras, gan elastīgas instrumentu kopas. Piemēram, caurule no cietā materiāla prasa elastīgu tapni un otrādi. Lai sasniegtu vajadzīgo locīšanas precizitātes līmeni, nepieciešama augstāka metināšanas kvalitāte ar ideālajām šuvēm.

Instrumenta izmantošana un izvietošana locīšanas laiks ir ļoti svarīga. Piemēram, attīrīšanas matricai jābūt zem nepieciešamā leņķa. Tas pats attiecas arī uz stiprināšanas matrici, tai jābūt ievērojami garākai par caurules diametru un jānostiprina detaļa bez tās formas deformācijas. Tāpēc, ja stiprinājuma matricas garums ir pietiekams, stiprinājuma spiediens vienmērīgi sadalās pa detaļas virsmu.

Lai izvairītos no berzes, attīrīšanas matricām un tapniem jābūt pietiekoši ieeļļotām. Var izmantot tirgū pieejamas sintētiskās eļļas gela vai pastas veidā.

Atjaunojot un iegādājoties lokšņu metāla locīšanas iekārtas, ieteicams izvēlieties iekārtu ar vairākām asīm. Dažos gadījumos var būt nepieciešami līdz 10 asīm.

IMA informācija

Jūs meklējat uzticamu iekārtu ražotāju, lai apstrādātu lokšņu metālu, kas saprot jūsu prasības un spēj piedāvāt visaugstāko precizitāti un darba kvalitāti saprātīgā termiņā? Italian Machinery Association piedāvā pasaules klases aprīkojumu no pieredzējušiem metālapstrādes iekārtu ražotājiem no Itālijas, piemēram, Euromac un Fratelli Vimercati. Viņi piedāvā plašu locīšanas iekārtu izvēli, kas atbilst dažādām pasūtītāju prasībām.

Citas publikācijas
5 veidi, kā samazināt lokšņu metāla apstrādes izdevumus

Šie pieci padomi palīdzēs optimizēt lokšņu metāla izstrādājumu izgatavošanu, samazinot izdevumus un palielinot efektivitāti.

Lokšņu metāls ir ideāli piemērots izturīgu izstrādājumu ražošanai, no individuāliem prototipiem līdz plašām detaļu partijām. Lokšņu metāla izstrādājumiem ir plaša lietošana, un to apstrāde kā ražošanas metode var būt izdevīga ražotājam. Tomēr, pamatojoties uz to, ka šādi izstrādājumi tiek izgatavoti no vienas plakanas metāla loksnes, pastāv papildu prasības projektēšanai, kuru nav citos apstrādes veidos.

Trīs padomi labākai štancēšanai

Neskatoties uz lāzeru tehnoloģiju izplatīšanu, štancēšana joprojām paliek svarīga lokšņu metāla apstrādē. Tālāk aplūkosim dažas prakses un īpatnības, kuras jāņem vērā, lai nodrošinātu vislabāko koordinātu štancēšanas iekārtu darbību ražošanā.

Daudzus gadus koordinātu štancēšanas iekārtas tika plaši izmantotas lokšņu metāla apstrādē, palīdzot efektīvi izgatavot no tā dažāda veida produkciju. Ar lāzera tehnoloģijas parādīšanos štancēšanas iekārtas sāka pamazām izjaukt savas pozīcijas. Tomēr daudz ražotņu novērtē štancēšanu par detaļu kvalitātes pastāvību, iekārtu un darba uz tā izmaksas, kā arī iespēju atbrīvoties no papildu operācijām.

Engineering and Machining - Why Not Both?
Our website recently published an article looking into issues which may arise between engineers and machinists in manufacturing companies, and possible solutions. The author came to a conclusion that one of the most important factors is a knowledge gap between engineers and machinists, which does not allow them to understand each other fully. In today's part of the article we will look into what can be done to eliminate this gap.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *