Padomi ražotājam: svarīgi lokšņu metāla locīšanai

Lokšņu metāla locīšana, kaut vai plaši pielietojama, tomēr var kļūt par problēmu un ražošanas izmaksu paaugstināšanas cēloni. Lai veiksmīgi izpildītu locīšanas pasūtījumus, ražotājam ir jānovērtē vairāki faktori. Ir daži tehniskie momenti, kas jāņem vērā, veicot gaiss locīšanu un aprēķinot locīšanas rādiusu. Pēc to noskaidrošanas būs vieglāk pieņemt lēmumu par to, vai ir pienācis laiks iegādāties jaunu locīšanas instrumentu.

 

Rādiuss ir svarīgs

Neatkarīgi no locīšanas metodes: vai tā ir gaiss locīšana, kaltēšana vai locīšana ar piespiešanu, iekšējais locījuma rādiuss ir centrālais moments, lai nodrošinātu lokšņu metāla locīšanas precizitāti. Bez tā nevar aprēķināt K-faktoru, pielaides uz locīšanu, ārējās atkāpes un samazināšanas lielumus. Šīs detaļas iekšējais rādiuss ir ļoti svarīgs.

Puansona rādiuss nozīmē tā uzgali. Matricas rādiusu parasti sauc par matricas plecu rādiusu. Tāpat runa var būt arī par V-veida matricas apakšējās daļas rādiusu.

Gaisa locīšanai vai locīšanai ar asu leņķi V-veida atveres lielumu apakšējā daļā joprojām uzskata par rādiusu no tehniskā viedokļa. Veicot kaltēšanu, izmantos matricu ar ievērojama lieluma rādiusu V-veida atveres apakšējā daļā. Tam jābūt vienādam ar ārēju locījuma rādiusu, līdzīgi kā štancēs.

Kā veidojas rādiuss

Rādiusa veidošanas kārtību nosaka atkarībā no locīšanas metodes. Ja izmanto puansonu ar uzgaļa rādiusu, kas vienāds ar nepieciešamo iekšējo rādiusu, tad izstrādājuma veidošanai jāizmanto vai nu gaiss locīšana, vai locīšana ar piespiešanu. Tas ir ideāls risinājums.

Gaiss locīšanas gadījumā vissvarīgākais ir matricas atveres, jo rādiuss ir noteikts procents no šī platuma. Procentuālā vērtība tiek mainīta atkarībā no materiāla tipa. Pareizais matricas platums dod jums vajadzīgo locījuma rādiusu.

Otrs svarīgākais faktors gaiss locīšanā ir puansona uzgaļa rādiuss. Tas nedrīkst pārsniegt dabisko rādiusu, kas veidojas uz detaļām, un būt mazāks par to, ko sauc par saliekto leņķi - minimālo iekšējo rādiusu, kas ir iespējams bez locījuma centra ieliekšanas. Šis kalkulācijas iestatījums var izraisīt problēmas. Tāpēc matricas apakšējās daļas rādiuss nevar būt mazāks par locījuma ārējo rādiusu.

Atkarībā no nepieciešamā iekšējā rādiusa šos aprēķinus var izmantot, lai izvēlētos piemērotu matricas atveres lielumu un puansona rādiusu uzdevuma veikšanai. Jo tuvāk ir puansona uzgaļa rādiuss pie dabiski veidojoša rādiusa, jo stabilāki un piemērotāki locījumam būs gan izmēri, gan leņķi.

Gaiss locīšanas instruments

Ja veicat gaiss locīšanu, jāzina, ka matricas leņķis, matricas rādiuss un matricas apakšējās daļas rādiuss neietekmē dabiski veidotu izstrādājuma iekšējo rādiusu, kas ir atkarīgs no matricas platuma.

Uzziniet, ka jāizmanto vienīgi gaiss locīšanas instruments ar asu leņķi. Šāda instrumenta apvienošana ar piepūli, kas nepieciešama locīšanai ar piespiešanu, izraisīs tādu spiedienu uz instrumenta sāna daļu, ka tas salauzīsies uz pusēm vidū.

Instruments kā izejmateriāls

Bieži gadās, ka ražotājs iegādājas jaunu, modernāko locīšanas iekārtu un turpina izmantot savu veco, nolietoto instrumentu un novecojušās darba metodes. Bieži vien viņš ir neapmierināts ar savu ieguvumu - jaunas iekārtas neattaisnoja viņa cerības.

Locīšanas instruments jāuzskata par izdevumu materiālu: tas kalpo ilgi, bet ne uz visiem laikiem, jo nolietojas. Papildu laiks, ko operatoram nepieciešams, lai labotu kļūdas, kas tieši rodas nolietota instrumenta dēļ, maksās dārgāk, nekā jauns kvalitatīvs instruments.

Meistari, menedžeri, direktori nevēlas tērēt lieku naudu jaunajam instrumentam. Tomēr operatori un tehniķi tieši tāpat ir vainīgi, ka neizmanto jaunu instrumentu, mūsdienīgas locīšanas un aprīkojuma metodes. Dažreiz pasūtījuma izpildei nepieciešams speciāls instruments, kura uzstādīšanai jaunajā locīšanas iekārtā nepieciešami adapteri (no tradicionālās preses uz precīzo vai otrādi). Šādas problēmas rodas cilvēka faktora un nevēlēšanās izmēģināt kaut ko jaunu.

Avots: https://www.thefabricator.com/

IMA informācija

Uzņēmuma “Italian Machinery Association” inženieri daudzus gadus strādā ar lokšņu metāla locīšanas tirgus īpatnībām un viņiem ir plašas zināšanas par dažādām locīšanas presēm, locīšanas metodēm un instrumentu. Neatkarīgi no prasībām, kas rodas pircējiem sakarā ar locīšanu, mūsu eksperti ir gatavi sniegt labāko padomi un piedāvāt locīšanas preses no Itālijas ražotājiem Euromac un Vimercati, kā arī locīšanas instrumentu.

To sortimentā ir gan hidrauliskās, gan elektriskās iekārtas, ir arī universālie kombinētie dažādas tonnāžas modeļi.

Locīšanas presu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.

Citas publikācijas
Why Every Engineer Should Learn Machining
Engineers and machinists might come from the same company, but they are often on the different sides of the barricades when it comes to cooperation. Understanding and working together is crucial for achieving a common goals, so this article looks into ways to improve the situation.
5 veidi, kā samazināt lokšņu metāla apstrādes izdevumus

Šie pieci padomi palīdzēs optimizēt lokšņu metāla izstrādājumu izgatavošanu, samazinot izdevumus un palielinot efektivitāti.

Lokšņu metāls ir ideāli piemērots izturīgu izstrādājumu ražošanai, no individuāliem prototipiem līdz plašām detaļu partijām. Lokšņu metāla izstrādājumiem ir plaša lietošana, un to apstrāde kā ražošanas metode var būt izdevīga ražotājam. Tomēr, pamatojoties uz to, ka šādi izstrādājumi tiek izgatavoti no vienas plakanas metāla loksnes, pastāv papildu prasības projektēšanai, kuru nav citos apstrādes veidos.

Robotiskā spiediena bremžu liekšana: pamata analīze un pielietojums
Pēdējos gados industriālo robotu lietošana ražotnēs ir ievērojami pieaugusi. Lielākoties robotus izmanto detaļu metināšanā, krāsošanā un pārvietošanā, bet lokšņu metāla locīšanā tie vēl nav tik bieži sastopami. Izskatīsim šī rakstā, ko tieši industriālais robots varētu izdarīt lokšnu metāla locīsanai.

Pasūtiet zvanu

Vārds : *

Tālrunis: *