4 padomi efektīvam darbam uz locīšanas preses

Laikā, kad ražotņu ražīgums ir būtiski pieaudzis ar ātro lāzergriešanas iekārtu ieviešanu, darbs uz locīšanas presēm joprojām skaitās ka apturošs faktos kopējiem efektivitātes radītājiem. Vairākas ražotnes investē līdzekļus jaunās liecējpresēs ar īso sagatavošanas laiku darbam. Ja jūsu ražotne vēl nav gatava šim investīcijām, ir joprojām būtiski sasniegt jūsu locīšanas iekārtu maksimālo efektivitāti. Piedāvājam četrus padomus kā izmantot iekārtas uz maksimumu.

Ja jūs redzat, ka nesaņemat maksimālo atdevi no locīšanas preses, pārliecinieties, ka sekojat līdzi šim rekomendācijām:

1. Aprēķiniet, cik laika aizņem sagatavošana, un cik vidēji pati locīšana.

Visvienkāršākais ir vismaz precīzi zināt, uz ko iztērē vairāk laikā sagatavošanā un cik ilgi notiek locīšana.

Tiem, kas apgalvo, ka preses pielāgošana aizņem veselas 45 minūtes, es rekomendētu noteikt, tieši kur aiziet šis laiks. Var būt tā, ka operatori meklē instrumentu, vai programmē presi, vai veic izmēģinājuma locījumus? Katram no šim jautājumiem ir atbildes, un ir svarīgi saprast, kur cehā atrodas problēmas vietas. Tikai pēc tā var piemeklēt risinājumu.

2. Izmantojiet locīšanas procesiem 5S pieeju.

Tiem, kas ievēro lean management pieeju ražošanā, to izmantošana locīšanas presēm kļūs par vienkāršo darba uzlabošanas rīku. Tie ir Seiri, Seiton, Seiso, Seiketsu, Shitsuke (organizācija, kārtība, uzkopšana, standartizācija, disciplīna). Vairāk par šo sistēmu var izlasīt šeit.

Efektīvie cehi izmano paneļus ar caurumiem, kur glāba visu mērīšanas instrumentu (leņķmērus, zondes), tuvu pie preses vadības pulta. Tā mērīšanas instruments ir vienmēr pie rokas un nav jātērē laiku uz to meklēšanu.

3. Organizējiet ērtu instrumenta glabāšanu.

Visbiežāk cehā instrumentu sagrupē vai nu pēc materiāla biezuma, vai pēc uzdevuma rakstura. Eksperti rekomendē izvelēties vienu no pieejam un izmantot to. Tie arī uzskata, ka ir lietderīgi izmantot atsevišķo instrumentu komplektu katrai presei.

Daudzi domā, ka viena instrumentu komplekta uz vairākām presēm ļaus viņiem ietaupīt. Tā ir, bet šī ekonomija ir uz īsu laiku. Skatoties uz ilgāko laika periodu var teikt, ka tas ir visticamāk, trūkums: ja runa neiet par speciālo instrumentu ar īpašiem rādiusiem un garumiem.

Locīšana pa etapiem – process, kas var kļūt par vislabāko ražošanas paātrinājumu un darba kvalitātes saglabāšanu. Tai piemīt divas priekšrocības. Pirmkārt, ta saīsina detaļas sagatavošanas laiku un operatora kļūdas varbūtību. Otrkārt, bieži notiek tā, ka dažām detaļām sagataves izmērs nav pilnībā precīzs. Tas nozīmē, ka nākas mainīt leņķu pielaides, lai detaļa atbilstu iecerēm vai salikta kopā ar citu. Ja detaļa netiks locīta pa etapiem, to nevar sasniegt.

Pieredzējušie operatori, kas apstrādā relatīvi vienkāršas detaļas, piedāvā preses uzstādījumus, ar kurām tie var locīt vairākas detaļas uzreiz, un pārējie operatori akceptē rekomendācijas. Tomēr šī metode ne vienmēr garantē pareizo plānošanu. Šodien arvien biežāk veidojas prakse, kad 1-2 pieredzējušie operatori sagatavo uzstādījumus visam ceham. Tas arī nav vislabākā ideja: tolaik pārējie var stāvēt blakus un gaidīt uzstādījumus savam darbam. Līdz ar to vairāki ražotāji plāno investēt modernākās tehnoloģijās: parasti tie vienkāršo uzstādījumus un neprasa plašu operatora pieredzi.

4. Programmējiet ārpus ceha.

Viena no lētiem sagatavošanas laika vadības metodēm ir visu prešu programmēšana ārpus cehā.

Programmēšana ārpus ceha ir būtiskākais lēts uzlabojums, ko jūs varat paveikt. Ja tas ir noorganizēts, tad pat jauns uzdevums liksies kā atkārtots, jo visa informācija operatoram ir jau pieejama. Pie programmēšanas ārpus ceha, mēs rekomendējam izmantot datubāzi vai pierakstu žurnālu, kurā ir fiksētas instrumenta preferences, sānu gabarīti un citi specifiskie nosacījumi. Izmantojot abas pieejas, operators varēs ātri atveidot visus uzstādījumus, neizgudrojot katru reizi riteni no jauna.

Pat ja jūsu locīšanas prese nav piemērota datu apmaiņai tiklā, jūs vien alga varat veidot uzstādījumu lapas (data sheets) ar datiem. Izvēlēties instrumentu un veidojiet programmu bez tiešsaistes, vēlāk ievietojot to presē. Programmā jau tiks minēts instruments, flanču garumi un locīšanas pielaides. Jums vairāk nenāksies izpildīt visus pielaižu un augstumu aprēķinus no jauna procesa gaitā.

Gadījumā, ja prese nav pieslēgta tīklam, rekomendējam uzstādīt uz to vai blakus datora monitoru, kas rāda instrumenta uzstādījumus. Tā operators varēs tos atkārtot. Jūsu spēkā ir izdarīt visu iespējamo, lai sagatavotu operatorus darbam uz liecējpresēs.

IMA informācija:

Italian Machinery Association piedāva modernas locīšanas iekārtas, ko var efektīvi izmantot un uzlabot to darbu, kā minēts rakstā. Euromac un Vimercati produktu līnijas var apskatīt šeit.

  • Ja jūs interesē arī citi materiāli par locīšanas iekārtām, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Automatizācija ka locīšanas uzlabošanas rīks

4 padomi efektīvam darbam uz locīšanas preses

  • Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno locīšanas presi no pazīstama itāļu ražotāja. Locīšanas presu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.
  • Ir gadījumi, kad ražotnē esošo iekārtu produktivitāte var būtiski pieaugt, ja izmanto jauno, kvalitatīvo populārā stila Italian Machinery Association locīšanas instrumentu
  • Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.
  • Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.