5 veidi, kā samazināt lokšņu metāla apstrādes izdevumus

Šie pieci padomi palīdzēs optimizēt lokšņu metāla izstrādājumu izgatavošanu, samazinot izdevumus un palielinot efektivitāti.

Lokšņu metāls ir ideāli piemērots izturīgu izstrādājumu ražošanai, no individuāliem prototipiem līdz plašām detaļu partijām. Lokšņu metāla izstrādājumiem ir plaša lietošana, un to apstrāde kā ražošanas metode var būt izdevīga ražotājam. Tomēr, pamatojoties uz to, ka šādi izstrādājumi tiek izgatavoti no vienas plakanas metāla loksnes, pastāv papildu prasības projektēšanai, kuru nav citos apstrādes veidos.

Lai palīdzētu jums ietaupīt laiku un naudu ražošanā, raksta autors piedāvā piecus padomus, kā to izdarīt jau nākamajā projektā:

1. Izvēlieties piemērotu materiālu

Materiālu izmaksas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē ražošanas izmaksas un produkcijas cenu. Izvēlieties materiālu, rūpīgi novērtējot to un lietojiet standarta lokšņu izmērus. Prototipēšanai ir vērts izmantot alumīniju 5052 vai citu lētāku materiālu nerūsējošā tērauda vietā.

2. Projektējiet konkrētam kalibram

Projektējot detaļu, atcerieties standarta lokšņu materiāla kalibrus. Uzziniet, kādi ir jūsu rīcībā esošo iekārtu ierobežojumi un maksimālie biezumi, ko tie var apstrādāt. Šādi ierobežojumi ir atkarīgi arī no detaļu ģeometrijas. Biezāka loksne var neļaut veikt tādus locījumus, kurām nepieciešama detaļu konfigurācija.

3. Atvieglojiet locījumus

Jo sarežģītāka ir forma, jo dārgāk izmaksās tās izgatavošana. Lai samazinātu izdevumus, centieties projektēt vienkāršus locījumus leņķī ar rādiusu, kas ir vienāds ar vai lielāks par loksnes biezumu. Lielgabarīta detaļas no biezā metāla ar šauriem locījumiem bieži mēdz būt neprecīzas, tāpēc no tām pēc iespējas jāizvairās.

4. Ierobežojiet stingro pielaižu izmantošanu

Visbiežāk tikai daži detaļas elementi vai virsmas ir kritiskas, lai tā funkcionētu. Jo vairāk elementiem ir uzliktas stingras pielaides (piemēram, rādiūsi, distances, caurumu diametri), jo dārgāk ražošanā kļūst detaļa. Lai samazinātu izdevumus un novērstu nevajadzīgos tēriņus, centieties uzlikt pielaides tikai uz kritiskiem elementiem un virsmām.

5. Saglabājiet vienādu locījuma virzienu

Locījumus vienā un tajā pašā plaknē jāprojektē vienā virzienā, lai nebūtu vajadzīgas detaļas pārorientācija uz darbgalda, kas varētu ietaupīt gan laiku, gan naudu. Arī nemainīga elastīguma rādiusa saglabāšana padarītu ražošanu izdevīgāku.

IMA informācija

Lokšņu metāla izstrādājumu ražošana vienmēr pieprasa, lai ražotājs pieņem noteiktos lēmumus. Efektīva līdzekļu izmantošana tiek panākta ar pārbaudītas un uzticamas iekārtas lietošanu, kurā var pēc vajadzības pielāgot un izvēlēties noliekumus un biezumus, izvairīties no kļūdām un ietaupīt ražošanas laiku. Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno locīšanas presi no pazīstama itāļu ražotāja.

Locīšanas presu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.

Ja jūs interesē arī citi materiāli par locīšanas iekārtām, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Kāda locīšanas iekārta ir labāka par visiem?

Locīšanās iekārtu svarīgums metālapstrādes efektivitātē

Lokšņu metāla apstrādes metožu salīdzinājums

Ir gadījumi, kad ražotnē esošo iekārtu produktivitāte var būtiski pieaugt, ja izmanto jauno, kvalitatīvo populārā stila Italian Machinery Association locīšanas instrumentu.
Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.
Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.