6 mīti par vertikālām automātiskām noliktavām

Lēmums investēt līdzekļus automātiskajos noliktavu risinājumos parasti ir motivēts ar vēlmi uzlabot noliktavas krājumu organizāciju un vadīšanu, pacelt darba efektivitāti un izmantošanas iespējas, kā arī samazināt ar noliktavas uzskaiti saistītas kļūdas un izmaksas.

Vertikālā lifta plauktu sistēma ir automatizētā iekārta, kas iegūst popularitāti starp lietotājiem iekšējas ražošanas loģistikas jomā. Atšķirībā no automātiskajam rūpnīcas sistēmām, tas ir tas, ko jūs varat integrēt esošajā loģistikas procesā bez būtiskajām organizācijas izmaiņām, un iegūt ievērojamās efektivitātes priekšrocības.

Neskatoties uz to, ka automātiskās noliktavas jau ir sastopamas visur, novērtējot to integrāciju darba procesos joprojām pastāv zināmas šaubas un kūtrums. Līdz ar to uzņēmumu īpašnieki un sagādes ķēžu vadītāji izvēlas tradicionālus, statiskus noliktavu risinājumus. Šodien mēs izkliedēsim vispopulārākus mītus par automātiskām noliktavu iekārtām.

1. Uzstādīt automātisko noliktavu ir sarežģīti: ir jāapstādina ražošanu uz ilgu laiku

Viens no sekmīgas uzņēmējdarbības nosacījumiem – nepārtrauktā ražošana, kas spēj apmierināt pircēju vajadzības. Ražošanas procesa daļas un sagādes ķēdes reorganizācija ir tikpat svarīga, ka noliktavas reorganizācija, tāpēc veidojas nemiers. Tomēr laiks, kas ir nepieciešams automātiskās vertikālās noliktavas uzstādīšanai nav lielāks, ka laiks tradicionālas statiskās sistēmas uzstādīšanai.

Tālākas priekšrocības – lietošanas vienkāršība un neliela nepieciešamā telpa. Automātiskā vertikālā noliktava prasa tikai nelielo telpu, kamēr pārēja noliktava turpinās strādāt – tai nekas netraucēs. Produkcijas izvietošana uz plauktiem arī neaizņems daudz laika, pateicoties sistēmas vienkāršībai. Kļūst saprotams, ka tradicionālās noliktavas reorganizācija prasītu vairāk laika, nekā automātiskās iekārtas uzstādīšana. Tas nozīmē, ka šis risinājums ir labāks.

2. Automātiskā vertikālā noliktava nav elastīga un neder dažādu izmēru produkcijai

Otrais, bieži atkārtojams mīts ir tas, ka uz šādu sistēmu plauktiem jūs varēsiet glabāt tikai vienāda izmēra produkciju. Atšķirībā no noliktavam, kurās izmanto kravēja celtņus, automātiskās lifta iekārtās nav nepieciešams uzstādīt produkciju uz paliktņiem vai paletēm pirms iekraušanas. Glabāšanai pietiek ar iekārtu plauktiem. Programmnodrošinājums ļauj sekot līdzi kur atrodas produkcija, kā arī tās daudzumiem un plauktu kopējam svaram.

Automātiskas noliktavas neatkarīgi pārvalda plauktu augstumu starpības, kas ļauj glabāt dažādu svaru un izmēru produktus. Šī pieeja parasti dēvēta par “glabāšanu ar dinamisku augstumu” un garantē visas vertikālas telpas optimizāciju. Tas viss padara vertikālas lifta noliktavas par elastīgākam noliktavu risinājumiem tirgū.

3. Automātiskās noliktavas nav drošas, bieži nedarbojas, un ir problēmas ar produkciju izņemšanu

Šis mīts ir visbiežāk sastopams, līdz ar to samazinās vēlme investēt automātiskajos noliktavu risinājumos. Tas rodas no bailēm, ka sistēma varētu palēninās ražošanu sakarā ar tās dīkstāvēm, un šis ieguldījums ienesīs vairāk problēmu, nekā atvieglojumu.

Diez vai kāds saprot, ka automātisko noliktavu var arī pārvaldīt ar rokām. Pat remonta laikā liftu var pacelt un nolaist ar rokām, lai sasniegtu nepieciešamo plauktu. Produkcijas iekraušana un izņemšana var turpināties pat mehānisko daļu remonta laikā. Šī ir ļoti drošā iekārta. Tomēr, ja jūs vēl nav pārliecināti iegādāties automātisko noliktavas iekārtu, ir jāizvēlas piegādātāju ar iespēju saņemt tehnisko atbalstu pa tālruni un atrisināt sīkās problēmas bez inženiera vizītes uzņēmumā.

Piegādātājam arī jābūt plašs atbalsta tīkls ar periodisko palīdzību pirms problēmu rašanos, kas var samazināt to varbūtību līdz minimumam.

4. Automātiskās noliktavas nav savienojamās ar uzņēmumu informācijas sistēmām

Tas arī ir vienkārši mīts. Šodien jūs varat iegūt risinājumu, kas pilnībā iebūvējams jau izmantojamās resursu vadības sistēmas vai noliktavas informācijas sistēmas, un turpināt sekot līdzi visām iekraušanas un izņemšanas operācijām noliktavā.

5. Automātiskās noliktavas prasa lielas investīcijas, kas atmaksājas tikai pēc ilgā laika

Cilvēki bieži brīnās, cik pieejamas cenas var būt vertikālām automātiskajām noliktavām.Visbiežāk, kad cilvēki domā par automātiskām glabāšanas sistēmām, tie iedomājas sev noliktavas, pilnas ar krāvēja celtņiem un Miniload sistēmām. Šādām noliktavam tiešām nepieciešami būtiski ieguldījumi – kā naudas līdzekļu, tā arī laikā jomā. Automātisko noliktavu gadījumā tas ir citādi. Katra lifta iekārta nopērkama atsevišķi, līdz ar to nebūs jāreorganizē uzreiz visu noliktavu.

Automatizāciju var ievest arī pakāpeniski. Ka jau minēts iepriekš, šādas sistēmas var uzstādīt ātri un samazināt zaudējumus no ražošanas dīkstāvēm gandrīz līdz nullei. Atsevišķas iekārtas cena ir atkarīga no izmēra un plauktu daudzuma, un vidēji tas sastāda 30 000 tūkstoši eiro. Līdz ar to, automātiskā noliktava ir vislabākais risinājums gandrīz jebkuram biznesam vai produkcijai, jo tā ātri atmaksājas.

6. Ar automātisko noliktavu var strādāt tikai kvalificēts personāls

Elastīgās automātiskās noliktavas ir arī ļoti vienkārši lietojamas. Noliktavas darbiniekiem ir jābūt tikai minimālā pieredze. Runājot par darba principu apgūšanas laiku, tas ir īsāks, nekā laiks, nepieciešams jaunajām darbiniekam, lai iemācītos, kur atrodas produkcija tradicionāla noliktavā. Automātiskā noliktavas iekārta arī ļauj sasniegt augstu darba drošības līmeni salīdzinājumā ar tradicionālu noliktavu, kur darbiniekam dažreiz nākas izpildīt veselībai bīstamas operācijas, noņemot produktus no augšējiem plauktiem. Automātiskās noliktavas izvēle piedāvā priekšrocības ne tikai uzņēmuma darbībai, bet arī viņa darbiniekiem.

Automātiskā vertikālā noliktavas sistēma ir sarežģīts risinājums, salīdzinot ar tradicionālām noliktavam, bet tas nenozīmē, ka to ir sarežģīti lietot. Otrādi, tā ir elastīga, to ir viegli iegādāties kā no naudas līdzekļu, tā arī no laika viedokļa, un tā garantē atmaksāšanu īsos termiņos.

Avots: Think Vertical, Modula tīmekļa žurnāls

IMA informācija:

Italian Machinery Association piedāvā vertikālas lifta sistēmas no itāļu ražotāja Modula, kuriem piemīt visas augšminētas īpatnības. Mūsu katalogā jūs atradīsiet Lift, Sintes1 un OneTon iekārtas, to tehniskās specifikācijas, kā arī videomateriālus un brošūras. Mūsu speciālisti būs priecīgi piemeklēt vislabāko konfigurāciju tieši jūsu noliktavai un piedāvāt labākas cenas un nosacījumus.

Ja jūs interesē arī citi materiāli par noliktavu un ražošanas optimizāciju, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Modula Vertical Storage Solutions for a Lean Manufacturing

Pat perfekti organizēta un pārvaldīta noliktava dažreiz sasniedz brīdi, kad to darbu vairs nav iespējams uzlabot vai optimizēt ar tradicionālām metodēm. Joprojām vairāk uzņēmumu šobrīd pievērš uzmanību automatizētām sistēmām, kas piedāvā pilnīgi jauno noliktavas krājumu pārvaldes pieeju. Italian Machinery Association rīcībā ir eksperta zināšanas automātisko glabāšanas sistēmu jomā un to sekmīgas ieviešanas pieredze. Piedāvājam iepazīties ar automātiskām glabāšanas sistēmām mūsu katalogā un saprast, kā tie varētu palīdzēt jūsu mērķu sasniegšanā.

Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno iekārtu no pazīstama itāļu ražotāja. Iekārtu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.

Ir gadījumi, kad ražotnē esošo iekārtu produktivitāte var būtiski pieaugt, ja izmanto jauno, kvalitatīvo populārā stila locīšanas instrumentu. Piedāvājam apskatīt Italian Machinery Association locīšanas instrumenta klāstu.

Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.

Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.