7 svarīgo faktoru locīšanas iekārtas izvēlei

Locīšanas iekārtas ar CNC sistēmu, kā arī citas CNC iekārtas mēdz būt dažādas no materiālu apstrādes un ražotāju tehnoloģiju viedokļa. Līdz ar to ir cītīgi jāizvērtē un izanalizē tirgus piedāvājumu, pirms pieņemt lēmumu par iegādi. Ražotājam ir jāsaprot, priekš kā viņš lietos iekārtu, kā ta darbojas, jānovērtē precizitāti un citus parametrus. Šāds novērtējums ir būtisks, jo pieļautā kļūda var novest pie ražošanas izmaksu palielinājuma.

Avots: MachineMfg.com

Pastāv septiņi svarīgi faktori, ko jāizvērtē pirms iegādāties lokšņu metāla locīšanas iekārtu.

Izstrādājumi

Jums ir jānopērk lokšņu metalapstrādes iekārtu, kas palīdzēs sasniegt apstrādes mērķus, nevis iekārtu, kurai būs minimālā nepieciešama tonnāža un galda izmērs. Pārbaudiet arī izmantojamās loksnes veidu, tā maksimālo garumu un biezumu. Ja izmantojot vieglo, ne biezāko par 3 mm un ne garāko par 250 mm tēraudu, tad locīšanas jaudai var nepārsniegt 80 tonnas. Tomēr ja ir nepieciešams apstrādāt dobas sagataves, tad ir jāizvērtē iespēju iegādāties iekārtu ar jaudu ap 150 tonnām. Ja izmantojat 6 mm biezo vieglo, 2500 mm garo tēraudu, jums noderēs 100 tonnu jauda.

Lokšņu metāla izlīdzināšanas locīšanai nepieciešama jaudīga, lielgabarīta iekārta. Ja loksnes garums ir ap 1250 mm vai īsāka, tad jāizvēlās nelielās iekārtas, par uz pusi mazākas par augšminētām, un jūsu izmaksas būtiski samazināsies. Ņemiet vērā, ka loksnes garums ir viens no galvēniem izvēles faktoriem, iegādājoties lokšņu metalapstrādes iekārtu.

Ieliekšanās

Locīšanas gaitā, īpaši salokot garās sagataves, presei ar CNC ir nepieciešamās ieliekšanās. Jo garāka sagātave, jo lielākās ieliekšanās. Piemēram, ar vienādu locīšanas spēku, preses ieliekšanās, salokot 2500 mm garo sagatavi, ir četrreiz lielāks, nekā salokot 1250 mm garo loksni. Līdz ar to, gatava izstrādājuma kvalitāte mazākai iekārtai ar mazāko ieliekšanos būs labāka. Ieliekšanu samazināšana arī samazina iekārtas sagatavošanas laiku.

Tas arī uzlabo locīšanas precizitāti un kopējo ražošanas efektivitāti. Ieliekšanu hidrauliskā kompensācija pārvaldāma ar CNC: hidrauliskā eļļa nonāk kompensācijas cilindrā caur magnētisko servovārstu un izstumj darbgaldu uz augšu. Tai pašā laikā ieliekšanas kompensācijas spēks palielinās līdzi ar locīšanas spēku, kompensējot ieliekšanās.

Materiāls

Izmantojot nerūsējošo tēraudu, locīšanas spēks pieaug apmēram uz pusi (salīdzinot ar vieglo tēraudu). Savukārt, izmantojot mīksto alumīniju, tas samazināsies divreiz. Lokšņu metālapstrādes iekārtu ražotāji parasti min locīšanas spēka lielumus visam iekārtu klāstam. Darbgalda specifikācija parāda nepieciešamo locīšanas spēku dažādu materiālu 1000 mm garām loksnēm ar dažādiem biezumiem.

Rādiuss

Locīšanas gaitā ir arī jāņem vērā sagataves lenķa rādiusu. Locīšanas rādiuss sastāda 0.156 no V-veidīgas matricas atveres izmēra. Gaiss locīšanas gaitā, V-veidīgas matricas atveres izmēram ir jābūt 8 reizes lielākam par loksnes biezumu. Piemēram, ja izmantojat locīšanas iekārtu ar 12 mm lielo V-veidīga vieglā tērauda profila atveri ar 1.5 mm biezumu, tad locīšanas rādiuss būs 1.9 mm. Ja locīšanas rādiusa lielums ir tuvs metāla biezumam vai mazāks par to, ir jāizmanto iedobuma veidni. Tad spēks būs 4 reizes lielāks, nekā gaiss locīšanas gaitā. Izmantojot gaiss locīšanu, pievērsiet uzmanību atstarpes lielumam starp matricu un puansonu gatves zemākā daļā un sprakšķēšanas kompensēšanai, salokot metālu uz 90 gradiem.

Veicot gaiss locīšanu uz modernās locīšanas iekārtas ar CNC, formējams sprakšķēšanas lenķis būs uz 2 gradiem mazāks. Kā minēts iepriekš, locīšanas leņķis sastāda 0.156 no V-veidīgas matricas atveres izmēra. Līdz ar to, parastas locīšanas gadījumā leņķis sastādīs apmēram 86-90 grādus. Gatves zemākā daļā atstājiet atstarpi, kas ir nedaudz lielāka par metāla loksnes biezumu.

Leņķis

Pareizi izvēlēts locīšanas leņķis ir iemēsls, kura dēļ uzlabojas formas leņķis, izmantojot lielās tonnāžas izliekšanas formu (četrreiz lielāku, nekā izmantojot gaiss locīšanu). Tā palīdz samazināt sprakšķēšanu ap locīšanas rādiusu. Kalibrēšana ir tas pats, kā locīšana, ar apakšējas izliekšanas formu. Vienīga atšķirība ir tas, ka augšēja instrumenta priekšējais gals kļūst par nepieciešamo locīšanas rādiusu. Var izvairīties no sprakšķēšanas, kad atstarpe starp augšējo un apakšejo instrumentu apakšējā daļā ir mazāks par metāla biezumu, un ir pietiekams locīšanas spēks (10 reizes lielāks, nekā pie gaiss locīšanas), un augšēja instrumenta priekšējais gals saskarās ar loksni.

Lai izvēlētos locīšanas iekārtu ar mazāko nepieciešamo tonnāžu, ir jāņem to, kura locīšanas rādiuss ir mazāks, nekā izmantojāmā lokšņu metāla biezums. Izmantojiet gaiss locīšanu visur, kur iespējams, jo liels locīšanas rādiuss neietekmēs uz gatavas produkcijas kvalitāti, arī nodrošinot ilgstošo iekārtas kalpošanas laiku.

Precizitāte

Tieši šis faktors ļauj noteikt, vai jums tiešām ir nepieciesama locīšanas iekārta ar CNC. Ja precizitātes prasība ir ±0.5 grādu un nemainās, tad ir vērts izskatīt attiecīgas iekārtas iegādi. Slidņa repozīcijas precizitāte var tikt kontrolēta uz ±0.01 mm. Ar attiecīgo instrumentu tam joprojam būs ±2-3 grādu novirze. Pie tam, locīšanas prese ar CNC dod iespēju kontrolēt uzstatījumu un instrumenta sakļaušanās, kas ir būtiski, apstrādājot lielo sīkizmēra detaļu daudzumu.

Kontūrs

Locīšanas iekārtas kontūra līnijas tieši ietekmē locīšanas precizitāti. Līdz ar to ir jāparbauda kontūru ar lielo uzmanību. Kā to izdarīt? Tas ir vienkārši. Pārbaudiet garumu no augšēja kontūra priekšējas malas no darbgalda pleca un atstarpi starp apakšējo kontūru un darbgalda pleci. Parastam kontūram novirzei jābūt ±0.1mm uz 10 mm diapazonā, bet kopējA garuma novirze nevar pārsniegt ±0.15 mm.

Runājot par precīzas slīpēšanas kontūru, novirzei ir jābūt starp ±0.005 mm un 100 mm, un kopēja garuma novirze nevar pārsniegt ±0.05mm. Precīzas slīpēšanas kontūru labāk izmanto uz CNC locīšanas preses, bet parasto kontūru – uz locīšanas iekārtas, kas izmanto NC kodu.

IMA informācija:

  • Izmantojot vecas locīšanas iekārtas ražotāji bieži vien sastapās ar problēmām, kas tomēr  nevar tikt atrisinātas bez papildus ieguldījumiem. Italian Machinery Association ir gatavs palīdzēt jums atrisināt problēmas dažādos veidos.
  • Ja jūs interesē arī citi materiāli par locīšanas iekārtām, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Pakapeniskā locīšana paaugstina locīšanas preses ražīgumu

Automatizācija ka locīšanas uzlabošanas rīks

4 padomi efektīvam darbam uz locīšanas preses

  • Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno locīšanas presi no pazīstama itāļu ražotāja. Locīšanas presu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.
  • Ir gadījumi, kad ražotnē esošo iekārtu produktivitāte var būtiski pieaugt, ja izmanto jauno, kvalitatīvo populārā stila Italian Machinery Association locīšanas instrumentu
  • Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.
  • Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.