Jaunas CNC iekārtas izvēle — ko jāņem vērā?

Izskatot jautājumu par jaunas ciparvadības iekārtas iegādi — nav svarīgi, vai aizvietojot veco, kas pabeidza savu dzīves ciklu, vai palielinot ražošanas jaudu, ir jāņem vēra visus faktorus, kas ietekmē ražīgumu, izstrādājumu kvalitāti un ekonomisko izdevīgumu. Ideāla situācijā jaunā iekārta būtu spējīga izpildīt visus tekošus uzdevumus un vēl tai būtu dažas jaunas papildus funkcijas.

Pie tam, tekošus uzdevumus jāpilda ātrāk un lētāk, samazinot darbaspēka izmaksas. Tai pašā laikā nav vērts maksāt par funkcijām, ko jūs nelietojat. Pārliecinieties, ka nebūs savienojamības problēmu ar CAD/CAM lietotni, ko jau izmantojat darbā. Ir plašs klāsts svarīgu faktoru, un tas var sadalīt trīs grupās.

Materiāls

Materiāls, ko parasti lietojat, būtiski ietekmē nepieciešamās iekārtas izvēli. Lokšņu izmērs, materiāla tips un biezums palīdz noteikt, kāda veida iekārta ir nepieciešama. Jums arī ir jāizlemj, vai tam nāksies pildīt visus parastus uzdevumus, vai jūs pirksiet to specifiskām darbam un mērķiem. Pēc materiāla, ar kuru strādās iekārta, noteikšanas, jūsu izvēle būtiski sašaurināsies.

 

Loksnes izmērs, tips un biezums palīdz noteikt, tieši kāda iekārta ir vajadzīga. Ja tā ir vajadzīga atsevišķo detaļu vai sīko partiju izgatavošanai no mazām loksnēm, tad pietiks ar 1.20 x 1.20 m darba virsmu. Lieli detaļu daudzumi, kas aizpilda veselas loksnes, parasti ražo no lielām, līdz 3 m garām loksnēm, un to apstrādei nepieciešamas lielākas darba virsmas.

Izvēloties materiālu un loksnes izmērus, jūs vēl sašaurināsiet sev izvēli.

Metāla biezums — cits svarīgs CNC iekārtas izvēles kritērijs. Plāno loksni var apstrādāt pat uz štancēšanas iekārtas. Tomēr, lai efektīvi griezt lielāka biezuma metālu, iespējams, derēs lāzergriešanas iekārta. Padomājiet, kas labāk derēs jūsu izpildāmiem pasūtījumiem — jaudīgāka štancēšanas iekārta, kombinētā štancēšana un griešanas iekārta, vai varbūt ir vērts izpildīt šādu apstrādi atsevišķi, uz citas iekārtas, kas jau ir pieejama? Jebkurā gadījumā, materiāla biezuma izvēle palīdzēs pieņemt precīzāko lēmumu.

Iekārtas veids

Dažādi tirgū pieejamo iekārtu veidi ietekmē ātrumu, ar kuru jūs varat apstrādāt lokšņu metālu, gatavo izstrādājumu kvalitāti un izpildāmās operācijas. Piemēram, ūdens strūklas griešanas iekārtas kopumā ir lētākas, nekā lāzergriešanas iekārtas, bet strādā lēnāk un griezums nav tik tīrs. Ja darbs, ko jums nāksies izpildīt, tālāk sevī ietver arī formēšanu, jāsāk no štancēšanas iekārtas. Tā jūs izmantosiet štancēšanu detaļu izgriešanai, bet ta strādā lēnāk, nekā lāzers. Kombinētās līnijas un lāzergriešanas iekārtas aptver abas operācijas, bet ir jānovērtē, vai augsta iekārtas cena tiks atmaksāta ar tā palielināto ražīgumu, labāko kvalitāti un uzstādījuma vienkāršību.

Izvēloties iekārtas veidu, pievērsiet uzmanību uz ražoto detaļu sarežģītību, nepieciešamo instrumentu un instrumentu turreta (revolvergalvas) ietilpību. Mazās vienkāršo detaļu partijas prasa mazāk instrumenta un revolvergalvu ar nelielo ietilpību, kad lielie sarežģīto detaļu daudzumi — vairāk instrumenta un lielākas stacijas. Ja jūsu izstrādājumos ir cietības ribas, tad arī vērts iegādāties specifisko instrumentu, kā Wilson ruļļveida instruments, kas arī izpilda dažas griešanas un formēšanas operācijas. Pēc iekārtas veida izvēles jūs esat praktiski gatavi veikt pirkumu.

Darbs

Trešā svarīgo faktoru grupa veidojas, kad jūs analizējat darbu, ko jaunā iekārta izpildīs ražotnē. Pamatfaktori — ražošanas procesa optimizācija izvēlēta veida iekārtas ieviešanas rezultātā un nodrošināšana, lai jaunā iekārta uzlabotu vesela ceha kopumā. Jūs noteikti vēlēsieties minimizēt lēnus un dārgus procesus un izmantot jaunu iekārtu efektīvā veidā.

Šī novērtējuma pamatuzdevums — salīdzināt darbaspēka cenu un iekārtas papildus automatizācijas cenu. Automātiskas loksnes padeves ierīces var samazināt izmaksas un pasūtījuma izpildes laiku. Tie automātiski izvēlas metāla loksni no kaudzes un novieto to uz darba virsmas. Darba izmaksu un laika ekonomijas aprēķins palīdzēs izlemt, cik izdevīgi ir izmantot automatizācijas ierīci ar jūsu jauno iekārtu.

Vēl viena automātiskā ierīce — slīpa tekne gataviem izstrādājumiem. Nevis lai formētu detaļas, kas stiprina uz vietas ar stiprinājumiem, tos štancē vai izgriež pilnībā, nogādājot caur izgriezumu darba virsmā uz tekni. Šis process ir ātrāks, nekā pirmais, un kad detaļas nonāk teknē, tas jau ir gatavas. Pirmajā gadījumā stiprinājumus vēl ir jānoņem. Salīdziniet noņemšanas laika izmaksas ar tekņu cenu, ko varat iegādāties kopā ar jauno iekārtu.

Kad jums jau ir zināms, kuru iekārtu nopirksiet, pārbaudiet, vai programmnodrošinājums, ko lietojat, ir savienojams ar to un to automātiskām ierīcēm. Vairāki darbgaldu ražotāji izstrādājuši savus risinājumus un piedāvā to kopā ar iekārtām. Tas varētu likties pievilcīgs, bet visbiežāk tā nav labāka izvēle.

Pat ja par programmnodrošinājumu nevajag piemaksāt, tas lietošanas sekas varētu izmaksāt dārgi. Ja ši iekārta nav jums pirmā, tad darbības gadu laikā jums droši vien izveidojas plaša detaļu rasējumu un modeļu bibliotēka. Jūsu izstrādātājiem nāksies mācīties un izmēģināt jaunu programmu. Visbiežāk nākas arī noslēgt vairākus tehniskā atbalsta līgumus vienlaikus. Iedomājieties, cik laika aizņems visu esošo rasējumu un modeļu imports un pielāgošana jaunajā vidē, salīdzinot ar jauna postprocesora iegādi no jūsu CAD/CAM risinājuma izstrādātāja. Tikai šis jau ietaupīs jūsu uzņēmumam kā laiku, tā arī naudu.

Avots: Merry Mechanization

IMA informācija

  • Ja pienācis laiks paplašināt vai atjaunot jūsu ražošanas jaudu, jūs vienmēr varat griezties pie IMA, lai iegādātos jauno štancēšanas iekārtu, locīšanas presi vai griešānas mašīnu no pazīstama itāļu ražotāja. Iekārtu piedāvājums no asociāciju dalībniekiem mūsu katalogā spēj apmierināt jebkura līmeņa ražotāja vajadzības – no sīkražošanas apakšuzņēmēja līdz pat liela mēroga automatizētām rūpnīcām.
  • Ja jūs interesē arī citi inženiertehniski materiāli, piedāvājam izlasīt arī sekojošus:

Kā veiksmīgi iedarbināt veco locīšanas presi un pielāgot to

Kritiskais ceļš uz ražošanas efektivitāti

3D druka un lokšņu metāla apstrāde: kopā nākotnē?

  • Vai jums ir nepieciešams iekārtu remonts, instalēšana vai palaišana no jauna? Vai jūsu operatoriem nepieciešama apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai atrisināt jebkuru problēmu.
  • Jums vēl ir jautājumi un prasības? Sazinieties ar mums uzreiz pa tālruni vai e-pastu, vai apmēklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.