Kāda locīšanas iekārta ir labāka par visiem?

Šāds jautājums bieži tiek uzdots, un pat tie, kuri bieži atbild uz to, uzskata šo jautājumu par subjektīvu. Nav vislabākās locīšanas iekārtas, bet ir locīšanas iekārta, kas ir vislabāk piemērota jūsu ražošanai, un tā ir jautājuma būtība. Šajā rakstā mēs aplūkosim faktorus, kas ietekmē labākas locīšanas preses izvēli.

Izpētiet ražošanu, nevis rādītājus

Pieņemsim, ka jūs esat pārliecināts, ka jums vajadzīga jauna locīšanas iekārta (prese). Jūs esat ieplānojis pirkšanas budžetu, bet ko jūs saņemsiet no jūsu ieguldījuma? Ir desmitiem sistēmu un mašīnu stilu, no kuriem var izvēlēties. Kāda sistēma ir labāka par visiem? Cik daudz tehnoloģisko funkciju vēlaties? Lai izdarītu gudru izvēli, jums jāsaprot atšķirība starp dažādām iekārtu veidiem un to nišu rūpniecībā.

Mēs neliksim savu mērķi izvēlēties kādu no darbgaldiem, rādot to labāk par citiem. Šā raksta mērķis ir dažādu locīšanas iekārtu, to instrumenta stilu darba metožu apraksts. Jūs varat veikt salīdzinājumu bez aizspriedumiem.

Mehāniskās preses

Mehāniskās locīšanas iekārtas pamatkonstrukcija radās jau pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Masta riteņa jauda ir 150 procenti no nepieciešamās tonnāžas. Savas konstrukcijas dēļ mehānisko presi nevar izmantot gaisa locīšanai. Tā vietā tās izmanto tādās operācijās, kur iekšējais rādiuss ir mazāks par materiāla biezumu (kaltēšana) vai par 20% lielāks par materiāla biezumu (locīšana ar piespiedēju). Tas var būt jūsu piemērotais iekārtas veids, ja jūs izgatavojat bamperus kravas mašīnām vai žogu stabus. Precīzāks darbs prasa augstākas meistarības, papildu izmaksas un daudz laika izgatavošanai. Jo katram locīšanas leņķim ir nepieciešams savs instruments, jums nāksies vairākas reizes uzstādīt detaļu uz darbgalda, kamēr visi locījumi netiks izpildīti.

Augstas veiktspējas instrumenta pielāgošana šim procesam būs lieks darbs, jo visa precizitāte, ko sniedz instruments, tiks zaudēta iekārtas un gaitas sistēmas kļūdu dēļ.

Aizmugurējā balsta sistēmas ir bieži sastopamas un izmantotas, lai arī CNC vadība vēl neeksistēja, kad tika ražotas šādas mašīnas. Daudzi ražotāji vēlāk mēģināja uzstādīt CNC uz šīm stacijām, bet tas neļāva sasniegt augstus rezultātus.

Tagad mehāniskās preses ir gandrīz vairs neražojamas, un tam ir iemesls: tie ir bīstami. Tur, kur tiek uzstādīts ierobežojoša barjera, viņš nav funkcionāls. Modernās ierobežojošās barjeras, kas uzstādītas pie šādām iekārtām, var salīdzināt ar modernas automātiskas elektriskās bremžu sistēmas uzstādīšanu uz veco “zapiņu”.

Piemēram, pareizai darbībai gaismas aizsegs jāuzstāda tādā pašā attālumā no locījuma vietas, uz kura atrodas operators. Tas nozīmē, ka ar pirmo iespēju operators deaktivizēs gaismas aizsegu, lai tā netraucētu.

Hidromehāniski hidrauliskie un hidromehāniskie

Šis stils kļuva par hidrauliskās hidrauliskās iekārtas lietošanas pirmsākumu. Tajā pamatā ir hidrauliskās eļļas spiediens, kas griež hidraulisko motoru, kas pārvieto siju. Tādējādi jauda tiek nodota jebkuram punktu virzienam pilnā mērā.

Atšķirībā no mehāniskajām presēm, kas uzliek pilnu jaudu tikai gājiena apakšējā daļā, hidromehāniskā locīšanas prese var atgriezties atklātā stāvoklī no jebkura punkta. Aizmugurējais balsts tiek kontrolēts ar vienkāršu skaitlisku vadību, bet dažās versijās ir pieejama arī sijas ass kontrole. Šādas preses pieprasa amerikāņu stila instrumentu. Eiropas stilam var izmantot adapterus, bet šajā gadījumā tiek zaudēta liela daļa no atvēršanas augstuma starp siju un galdu.

Viencilindru hidraulika: kloķa svira

Aprīkojumam ar kloķa svirām ir viens hidrocilindrs, kas pārvietojas paralēli galdam un sijām. Leņķa maiņa izraisa sijas kustību, izmantojot mehānismu, kas līdzinās veco automobiļu bremžu mehānismam. Šādas mašīnas nevar precīzi veidot vajadzīgos elastīguma leņķus. Tomēr, pateicoties savai rīcībai, tās var izturēt lielas tonnāžas slodzi. Šādas preses bieži izmanto tiltu un ēku strukturālo elementu ražošanā. Tie ir paredzēti smagajai rūpniecībai un izmanto amerikāņu stila instrumentu. Visbiežāk uz tiem uzstādīta vienkāršas skaitliskas vadības sistēmas.

Hidrauliskā ar iekšējo atturi (ar gājiena ierobežojumu)

Šī locīšanas prese ir aprīkota ar iekšējiem atturiem – stiprām, mainīgām robežām hidrocilindra iekšpusē. Neskatoties uz to, ka tas uzlabo darbību reproduktivitāti mehāniskajā locīšanas presē, tā turpina darboties līdzīgi.

Salīdzinot ar mehānisko iekārtu, šī prese prasa mazāk laika, bet vēl nedarbojas pietiekami ātri un efektīvi. Kā mehāniskajai presei, hidrauliskajai presei ar iekšējo atturi nav fiksēta koordinātu sākuma, lai kontrolētu sijas. Jums vienkārši jāsaliek paraugs, ņemot vērā aptuvenu ieplūdes dziļumu matricā un pielāgot to atkarībā no rezultāta. Tomēr, pēc dziļuma iestatīšanas, kontroli var nodot CNC, dodot iespēju mainīt gan siju, gan aizmugurējā attura atrašanās vietu.

Šādas locīšanas preses paredzētas amerikāņu stila un Eiropas stila instrumentam ar adapteriem – ar ievērojamiem zaudējumiem atklāšanas augstumā.

Hidrauliskās un hibrīda preses ar CNC

Hidrauliskās preses pārvalda standarta hidrauliskās sistēmas ar vilci no eļļas rezervuāra vai slēgtām individuālajām sistēmām, kuras darbojas neatkarīgi. Hidrauliskie sūkņi var būt taisni vai aprīkoti ar hidraulisko servo motoru, savietojot elektriskās hidrauliskās sistēmas precizitāti ar hidrauliskās sistēmas jaudu. Fiksēts koordinātu sākums un iespēja atkārtot darbības uzskatāmas par galvenajiem faktoriem. Tas ļauj ievērojami uzvarēt salīdzinājumā ar diviem iepriekšējiem iekārtu tipiem.

Ar to palīdzību varat salocīt loksni virzienā uz leju, nelietojot tehnoloģiju pilnā mērā. Tāpat jāizvairās arī no kaltēšanas, ko var sabojāt gan pašu iekārtu, gan instrumentu, un nodarīt pāri operatoram.

Šādas sistēmas ir aprīkotas ar CNC ar vairākām kontroles asīm un augstu darbības atkārtojamību. Atkarībā no iekārtu ražotāja tas var būt paredzētas darbam ar visiem trim instrumenta stiliem – amerikāņu, Eiropas un jaunā standarta stilu.

Elektriskās preses

Ātrās un efektīvās elektriskās preses aprīkotas ar elektrisko motoru, kas vada siju. Elektromotoru var piestiprināt tieši pie gaitas skrūves vai ar zobsiksnas palīdzību.

Elektromotoriem vēl ir jāuzlabojas, lai ar to aprīkotas 300-500 tonnu iekārtas nonāktu tirgū. Šobrīd daži ražotāji pievieno elektromotorus vairākiem celtņu blokiem kā spēka multiplikatorus. Šis mehānisms samazina bombardēšanas vai pretdeformācijas ierīču nepieciešamību.

Šādas iekārtas īpaši labi sader ar augstas precizitātes instrumentu. Analoģiski šāda instrumenta izmantošanai mehāniskajā presē, parastais instruments neļaus sasniegt tādu precizitāti, kurai paredzēta locīšanas prese. Tā ir aprīkota ar CNC sistēmu, kas vada vairākas asis.

Kontrolieri

Kas jums vajadzīgs – CNC sistēma ar visiem “knifiem”, vai to ir vienkārši jāiekļauj ražošanas ķēdē? Jums ir izvēle. Kas ir vajadzīgs ražotnē? Ja jūs ražojat unikālas augstas kvalitātes detaļas vai mazās izstrādājumu partijas, jums ir nepieciešams kontrolieris ar vairākām opcijām un iestatījumiem. Pirms iegādāties iekārtas ar kontrolieri, sarežģītāko par divām asīm, padomājiet par jūsu operatoriem un meistariem. Vai viņi sapratīs, kāpēc visas šīs funkcijas? Piemēram, ņemsim aiztures funkciju. Viņa piespiež siju apstāties gaiteņa apakšējā daļā uz īsu laiku, bet jautājums par to, kur un kāpēc to lietot? Izvēloties kontrolieri, novērtē papildu funkciju izmaksu lietderību un to, kā tos izmantos operatori.

Vai jūs iegādāsieties jaunu instrumentu? Jums var noderēt nevis parastais amerikāņu stila instruments, bet gan labākais gaisa locīšanas instruments. Vai tas nozīmē, ka jūsu operatoriem būs jāiemācās jauns darbs? Būs grūti attaisnot izdevumus, ja operatori labprātāk dotu priekšroku vecajam, ar kuru viņi ir pazīstami.

Kas tālāk? Instruments

Pirms izvēlaties un iegādājaties locīšanas presi, jums ir jāsaprot instrumenta veidi. Pareiza locīšanas iekārta daudzējādā ziņā ir atkarīga no instrumenta stila un elastīguma metožu izvēles, kā arī citiem faktoriem.

IMA informācija

Izmantojot vecas locīšanas iekārtas ražotāji bieži vien sastapās ar problēmām, kas tomēr nevar tikt atrisinātas bez papildus ieguldījumiem. Italian Machinery Association ir gatava palīdzēt jums atrisināt problēmas dažādos veidos.
Ja jūs interesē arī citi materiāli par locīšanas iekārtām, piedāvājam izlasīt arī sekojošus rakstus:

Locīšanās iekārtu svarīgums metālapstrādes efektivitātē

Pakāpeniskā locīšana paaugstina locīšanas preses ražīgumu

4 padomi efektīvam darbam uz locīšanas preses