Metāla pārklājums: ko izvēlēties?

Metāla pārklājums — metālizstrādājumu sagatavošanas pēdējais posms un katra metālapstrādes projekta kritiskais posms. Pārklājums palīdz padarīt produkciju izturīgāku pret rūsu, elektrību, ķīmisko un citu iedarbību. Turklāt metāla segums nostiprina to un palīdz virsmai izskatīties labāk no estētiskā viedokļa.

Lielākajai daļai projektu pārklājuma izvēle ir atkarīga no tā, kā tiks izmantots izstrādājums. Šajā rakstā mēs aplūkosim dažādus metāla pārklājuma veidus un faktorus, kas jānovērtē, izvēloties to.

Padomi metāla pārklājuma izvēlei

Metāla pārklājums sevī ietver vairāk nekā vienu procesu, un to var veikt dažādi. Izvēlēties starp vairākām pārklājuma metodēm var nebūt viegli, līdz ar to mēs esam sagatavojuši visbiežāk izmantoto procesu apskatu.

Jūs varat izvēlēties piemērotāko. Strādājot pie nākamā metāla izstrādājumu izgatavošanas projekta, ņemiet vērā šādus pārklājuma izvēles faktorus:

  • Kas ir vispiemērotākais veids, kā izmantot izstrādājumus?
  • Vai izvēlēta pārklājuma tehnika ietekmē pasūtījuma izpildes ātrumu?
  • Vai metode ir izdevīga finansiālā izpratnē ?
  • Vai izvēlēta metode ir piemērota projektā izmantotajiem materiāliem?

Metāla pārklājuma veidi

Pulvera krāsojums

Visbiežāk tas ir dekoratīva pārklājuma variants, kas ir daudz izturīgāks nekā parastā krāsošana. Speciālā ierīce izkausē sauso plastmasas pulveri un noliek to uz virsmas, nodrošinot vajadzīgo krāsu un tekstūru. Pulverveida pārklājums ir divreiz biezāks, nekā krāsas pārklājums. Tas ir elastīgāks un viegli saliekas, turoties uz materiālā, kas padara to ideālu izmantošanai mehānismu kustīgajās daļās.

Pulvera krāsojums mazāk atslāņojās, tomēr tā atjaunošana ir daudz sarežģītāka nekā vienkārša krāsojuma atjaunošana. Pulvera krāsas toni ir grūti kombinēt ar metalizētu krāsu.

Metalizācija

Metalizācija — ražošanas process, kura rezultātā uz ražojuma virsmas uzklāj smalku metāla kārtu. Šai tehnikai ir šādas priekšrocības: uzlabojas pretkorozijas īpašības, paaugstinās metāla cietums, vēlāk pie virsmas labāk pielīp krāsa. Tā labi izskatās arī no estētiskā viedokļa. Metalizācijai izmanto iekārtas, kuras uz virsmas uzliek smalku tādu materiālu slāni kā varš, niķelis, hroms vai alumīnijs.

Anodēšana

Anodēšana bieži tiek izmantota, lai pārvērstu alumīnija detaļas virsmu alumīnija oksīdā. Anodēšana veido smalku aizsargplēvi uz citiem standarta krāsu metāliem. Mainot virsmas molekulāro sastāvu, anodēšana piešķir tādas priekšrocības kā pretkorozijas īpašības, nolietošanās izturību un stiprāku, stingrāku augšējo slāni. Parasti anodēta virsma ir bezkrāsaina, bet nepieciešamības gadījumā var piejaukt arī krāsas pigmentu.

Galvanizācija

Metāla galvanizācija — pārklājums ar cinka aizsargslāni. Izstrādājumu ievieto vannās ar izkausētu cinku. Galvanika ir vispiemērotākā tērauda izstrādājumiem, jo izkausētais cinks stājas ar tērauda reakcijā un veido metāla aizsargplēvi. Galvaniskais pārklājums parasti izmaksā lētāk par citām pārklājuma metodēm un kalpo ilgāk. Vēl viena liela metāla galvanizācijas priekšrocība ir tāda, ka, to bojājot, metāla pārējā virsma paliek aizsargāta, tāpēc nelielo virsmu atjaunošana parasti nav nepieciešama.

Galvanizācija notiek ātri, pietiek vienu reizi iemērkt izstrādājumu, un tas ir aizsargāts. Citas virsmas lēnāk uzsūc krāsu vai pigmentu, kas prasa daudz vairāk laika. Žāvēšanas process notiek ātrāk, galvanizācijai nepieciešama tikai diennakts, bet citām virsmām daudz vairāk.

Smilšu strūklas apstrāde

Šim procesam operators izsmidzina smiltis vai citu abrazīvu uz detaļas lielā ātrumā, panākot virsmas gludu tekstūru. Ir dažādi smilšu strūklas veidi, atkarībā no tīrības un gluduma pakāpes, kas nepieciešama detaļai.

Abrazīvā smilšstrūkliņa dod unikālas priekšrocības. Piemēram, tā ļauj apvienot virsmas attīrīšanu no atskarpēm vai apstrādes atliekām un pārklājumu, kas ietaupa laiku un naudu. Apstrāde ar abrazīvu var tikt izmantota kā virsmas sagatavošana metalizācijai, krāsošanai vai aizsargslāņa uzklāšanai. To var izmantot, lai mainītu izstrādājuma virsmas formu un palielinātu laukumu.

IMA informācija

Katrs uzņēmums var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu izstrādājumu virsmas attīrīšanai un sagatavošanai. Italian Machinery Association var visādi palīdzēt pieņemt šo lēmumu un piedāvā nepieciešamo aprīkojumu. Piegādātājam Costa Levigatrici ir plašas produkcijas līnijas virsmas attīrīšanai no atskarpēm un apstrādes sekām. Nesen IMA savam klientam Kazahstānā uzstādīja pulvera krāsošanas un skrošu apstrādes kameras no ražotāja Savim.

Ja jūs interesē citi inženiertehniskie materiāli par iekārtu un tehnoloģiju izvēli, piedāvājam jūsu uzmanībai šādus rakstus:

Notīrīšana un slīpēšana: kā izvēlēties piemērotu procesu jūsu ražošanai

Jaunas CNC iekārtas izvēle — ko jāņem vērā?

4 metālapstrādes drošības pamatproblēmas

Vai jums ir citi jautājumi vai vajadzības? Nekavējoties sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu vai apmeklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.

Vai jums ir nepieciešami remonta pakalpojumi, iekārtu uzstādīšana, restartēšana vai jūsu aprīkojuma operatoru apmācība? IMA servisdienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai risinātu jebkuru problēmu.