Notīrīšana un slīpēšana: kā izvēlēties piemērotu procesu jūsu ražošanai

Metāla apstrādē parasti ļoti augstu novērtē izstrādājumu tīrīšanas un slīpēšanas svarīgumu priekš to apstrādes pabeigšanai vai tālākai apstrādei. Pēdējo gadu laikā ir bijis ievērojams progress tehnoloģiju jomā. Šis faktors palīdz uzlabot metāla izstrādājumu kvalitāti līdz līmenim, kuru sagaida ražotājs.

Nav svarīgi, kāds ir ražotnes lielums vai kādas ir detaļas, tehnoloģija var palīdzēt to izgatavot plašākai lietošanai. Automātiskā notīrīšana un slīpēšana palīdz atbrīvoties no metāla izstrādājumu virsmu nepilnībām.

Kā ir ar slīpēšanu?

Pirms izmantot metāla detaļas, tās jānostrādā, lai atbrīvotos no virsmas nepilnībām. Tas ir posms, kurā notiek tīrīšana un slīpēšana. Bet, ja plānojat ražot ar augstu precizitāti, jāņem vērā, ka šie divi procesi atšķiras. Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko.

Pēc detaļas izgatavošanas no lokšņu metāla (izciršanas, štancēšanas, izgriešanas ar lāzeru vai citiem līdzekļiem) uz tās var palikt atskarpes, materiāla gabaliņi vai citi virsmas defekti. Tie parasti tiek novērsti ar notīrīšanu. Slīpēšana palīdz noņemt no metāla virsmas okalīnu vai koroziju, gatavojot detaļu nākamajam apstrādes posmam vai vienkārši uzlabojot tās izskatu.

Notīrīšanas priekšrocības

Virsmas notīrīšana ir viena no populārākajām metodēm, lai atbrīvotos no virsmas nepilnībām pēc dažādiem CNC apstrādes veidiem. Tas liecina par to, ka procesam ir priekšrocības. Salīdzinot ar rokas tīrīšanu, automātiskā notīrīšana ievērojami palīdz ietaupīt enerģiju un laiku. Ilgtermiņa perspektīvā šādu iekārtu izmantošana palielina arī ražošanas efektivitāti.

Jo tīrīšanas ierīces ir mašīnas daļa, darbiniekiem nav jāatrodas darba zonā. Tas samazina traumas risku atkārtoto kustību dēļ un palielina darba drošību. Bez automātikas darbinieki nevarētu sasniegt vienādus rezultātus ar katru detaļu. Šādi apstrādāti dati vienmēr būs vienādi, neskatoties uz operatoru maiņu.

Automātiska notīrīšana ir nepieciešama, ražojot jaunu produkciju, kas atšķiras ar īpaši augstu virsmu kvalitāti. Jūs varat atšķirties no saviem konkurentiem.

Automātiskās notīrīšanas trūkumi

Neskatīdamies uz visu pozitīvo efektu no automātiskās notīrīšanas, nevar teikt, ka tai nav nekādu trūkumu. Mēs parunāsim par viņiem.

Lielākā daļa mūsdienu attīrīšanas iekārtu ir aprīkotas ar sarežģītām tehnoloģijām. Tāpēc šādas ierīces iegāde ir saistīta ar ievērojamiem ieguldījumiem, ko daudzi nevar atļauties. Tādēļ šādas iekārtas vēl nav kļuvušas parastas visiem ražotņu veidiem.

Atkarībā no metāla tipa, ko vēlaties notīrīt, jāmaina siksnas un citas mašīnas daļas, lai sasniegtu nepieciešamos rezultātus. Ne vienmēr mašīnas var notīrīt visu, kā nepieciešams. Dažreiz ir jāpiestrādā arī ar rokām tur, kur nesasniedz notīrīšanas mašīna.

Slīpēšanas priekšrocības

Metāla slīpēšana ir cits populārs veids, kā atbrīvoties no asām malām un nelīdzenumiem. Starp argumentiem “par” slīpēšanu jāmin:

Izmantojot mašīnas, kurās ir gan sukas, gan abrazīvas siksnas, slīpēšana palīdz sasniegt dažāda veida virsmas kvalitāti. Tas nozīmē, ka jums būs plaša izvēle.

Slīpēšanas speciālists var sagatavot detaļu tālākai apstrādei, piemēram, krāsošanai. Šī tehnika ir svarīga, lai turpmāka apstrāde noritēs vienkārši un tiks sasniegts lielisks rezultāts, ko sagaida katrs ražotājs. Nostrādājot virsmas detaļas, slīpēšana palīdzēs uzlabot tās izskatu. Šis process palīdz un pagarina detaļu kalpošanas termiņu, paaugstinot tās noturību pret rūsu.

Slīpēšana palīdz sasniegt absolūti gludu virsmu: ar to detaļu ir ne tikai viegli tīrīt, bet arī nevajadzēs lietot kaitīgas ķimikālijas to tīrības uzturēšanai.

Slīpēšanas trūkumi

Tāpat kā ar notīrīšanu, metāla slīpēšanai ir arī savi trūkumi. Pirms vērsties pie slīpēšanas speciālista, izlasiet, ar ko varat saskarties.

Slīpēšanas izmantošana visbiežāk prasa daudz laika, kas var samazināt veiktspēju. Lai strādātu ar augstu kvalitāti un apmierinātu klienta prasības, nepieciešami vairāki augstas precizitātes instrumenti. Ne tikai jāiegādājas plašā instrumenta līnijā, bet arī jāiemācās, kā izmantot katru no tiem.

Slīpēšanai nav iespējams, ka dažas detaļas tiks izslīpētas nepareizi. Lai to izdarītu, jāpavada vairāk laika slīpējot un jāsasniedz klienta specifikācijas prasības. Tas var novest pie lieliem ražošanas izdevumiem un samazināt peļņas līmeni.

Kā izvēlēties tīrīšanas vai slīpēšanas iekārtu?

Izvēloties jūsu vajadzībām piemērotu ierīci, pārliecinieties, vai tā veiks nepieciešamos uzdevumus. Ja jūsu cehā pastāvīgi apstrādā vienu un to pašu materiālu vai materiālus ar līdzīgiem raksturlielumiem, izvēlieties mašīnas ar sauso attīrīšanu. Tas nozīmē, ka ražotnes, kurās izmantojamais materiāls pastāvīgi mainās, vairāk saņems, izmantojot nosegšanas mašīnas un slīpēšanas mašīnas ar slapju attīrīšanu. Par optimālu rezultātu padomājiet arī par abrazīva tipu un specifisku detaļu raksturojumu, pie kuras strādājat.

Konsultējieties ar ekspertiem

Izvēlēties vispiemērotāko mašīnu tīrīšanai vai slīpēšanai nebūs viegli. Ja jūs nezināt, ko jūs darāt, pajautājiet metālapstrādes ekspertam. Tāpat kā tad, kad meklējat speciālistu citā metālapstrādes jomā, šeit jāņem vērā vairāki faktori. Piemēram, vai ekspertam ir pieredze darbā ar tieši jūsu rūpniecības nozari, vai jums ir piemēroti ražošanas partneri, kādi ir viņu pakalpojumi un iepriekšējo klientu pieredze.

Tā kā aba tipa iekārtas nav lētas, pārliecinieties, ka jūsu izvēlētais process dos jums to, ko jūs gaidāt. Šodien pieejamās iespējas ir gandrīz bez robežām.

IMA informācija

Italian Machinery Association piedāvā iespēju, kas ļaus Jums izvairīties no izvēles starp notīrīšanu un slīpēšanu, par kuru minēts rakstā. IMA piedāvā iekārtas, kurās apvienotas gan tīrīšanas ierīces, gan slīpēšana, atskarpju, iedobumu, okalīnas noņemšana un virsmas pulēšana. Šo ierīci varat izvēlēties, ņemot vērā jūsu ražošanas procesus un izmantotā materiāla parametrus, kā arī prasības virsmas kvalitātes prasībām. Iepazīstieties ar Costa Levigatrici piedāvājumu mūsu katalogā.

Ja jūs interesē citi inženiertehniskie materiāli, piedāvājam jūsu uzmanībai šādus rakstus:

Jaunas CNC iekārtas izvēle — ko jāņem vērā?

7 svarīgo faktoru locīšanas iekārtas izvēlei

Lokšņu metāla apstrādes metožu salīdzinājums

Vai jums ir citi jautājumi vai vajadzības? Nekavējoties sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu vai apmeklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.

Vai jums ir nepieciešami remonta pakalpojumi, iekārtu uzstādīšana, restartēšana vai jūsu aprīkojuma operatoru apmācība? IMA servisa dienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai risinātu jebkuru problēmu.