Trīs padomi labākai štancēšanai

Neskatoties uz lāzeru tehnoloģiju izplatīšanu, štancēšana joprojām paliek svarīga lokšņu metāla apstrādē. Tālāk aplūkosim dažas prakses un īpatnības, kuras jāņem vērā, lai nodrošinātu vislabāko koordinātu štancēšanas iekārtu darbību ražošanā.

Daudzus gadus koordinātu štancēšanas iekārtas tika plaši izmantotas lokšņu metāla apstrādē, palīdzot efektīvi izgatavot no tā dažāda veida produkciju. Ar lāzera tehnoloģijas parādīšanos štancēšanas iekārtas sāka pamazām izjaukt savas pozīcijas. Tomēr daudz ražotņu novērtē štancēšanu par detaļu kvalitātes pastāvību, iekārtu un darba uz tā izmaksas, kā arī iespēju atbrīvoties no papildu operācijām.

Galvenā problēma, kas rodas, lietojot lāzeru, ir atskarpes apakšējā pusē. Strādājot ar štancēšanas iekārtu, var izmantot instrumentu, kas uzreiz noņem to bez papildus virsmas apstrādes. Tas pats attiecas uz formēšanu, kalšanu, vītņu griešanu un pat detaļu numerāciju – visus šos papildu procesus uzņemas štancēšanas iekārtas un to instruments. Tiem ražotājiem, kuri saprot, ka štancēšanai joprojām ir vieta lokšņu apstrādē, mēs piedāvājam padomus vislabākai iekārtu darbībai.

DARBA ĀTRUMA OPTIMIZĀCIJA

Štancēšanas ātrumi pastāvīgi palielinās, bet instrumenta gaitas garums var vai nu veicināt ātruma apstrādi vai traucēt tai. Lai nodrošinātu optimālu darbu no štancēšanas ātruma viedokļa, instrumenta gaitas garumam jābūt pēc iespējas īsākam. Instrumentam jāvirzās no minimālā augstuma virs loksnes tā, lai varētu atrasties pēc iespējas tuvāk loksnei, vienlaikus izvairīšoties no sadursmēm ar darbgalda mehāniskam detaļām un materiāliem. Instrumenta gaitas apakšējam punktam jābūt pēc iespējas mazākam, bet tomēr noņemt lieko materiālu.

Lielākā daļa iekārtu ir pielāgota darbam ar standarta operācijām, bet dažādas situācijas prasa dažādas opcijas. Formējot, ir jāmaina gan ātruma, gan gaitas iestatījumi. Šo vērtību kontrole ietekmē detaļu atkārtotību un kvalitātes atbilstību specifikācijām. Iekārtas, kas ļauj dinamiski mainīt gaitas parametrus un rediģēt izstrādājumu izvietojumu loksnē, mainot instrumentu vai gājienu, samazina brāķa daudzumu, ekonomiski izmantojot laiku un materiālu.

PIESPIEDĒJPĒDAS IZMANTOŠANA

Dažu iekārtu konstrukcijā tērauda plāksne, kas nolaižas lejup un piespiež lapas augšējo daļu pirms štancēšanas. Tad tā tiek pacelta atpakaļ un pārvietojas uz nākamas štancēšanas vietu. Šo konstrukciju bieži sauc par “piespiedēja pēdu”, un tā ir nepieciešama, lai apstrādātu biezus materiālus tuvu pie caurumiem, locītām detaļām un caurumiem ar diametru, kas ir mazāks par materiāla biezumu. Tā palīdz izgatavot augstas kvalitātes detaļas un pagarina instrumenta kalpošanas laiku, neļaujot viņam salūzt. Tajā pašā laikā piespiedējpēdas izmantošana palēnina iekārtas, jo prasa papildu soli procesā.

Apstrādājot plānu materiālu, piespiedējpēda ne vienmēr ir nepieciešama. Piemēram, niblinga laikā vai strādājot ar taisnstūra apgriešanas instrumentu neļaus materiālam saskarties ar to, kad tas atrodas virs loksnes. Instruments iet cauri piespiedējpēdai, atgriežoties atpakaļ. Tas noņemšana tur, kur tas iespējams, ļaus ievērojami paātrināt apstrādi un saglabāt nemainīgu izstrādājumu kvalitāti.

INSTRUMENTA APKOPE

Vēl viens veids, kā uzturēt augstu ražošanas iekārtu darbības līmeni un saņemt augstākas kvalitātes izstrādājumus, ir nodrošināt atbilstīgu instrumenta aprūpi, asinot matricas un puansonus. Kad instruments vairs nav ass, darbgaldam ir nepieciešama papildu tonnāža, kas uzveic papildu slodzi uz siju. Ja instrumentam nepieciešama asināšana, virs štancēta cauruma malas paliek būtiski pamanāma pēda.

Par to, ka instrumentu ir jāasina, nosaka atskarpes izmērs detaļas apakšējā malā pie caurumiem detaļas apakšējā daļā. Instrumenta mala izskatās noapaļota un nodilusi. Vienkārši noņemiet no tās 0.003 – tas ir viss, kas nepieciešams regulārai kopšanai. Īpaši spēcīga instrumenta nodiluma gadījumos turpiniet noņemt pa 0.002, kamēr griežamais novads neatbildēs jūsu vajadzībām. Ja instruments ir bojāts, bet griezējmalai ir iedobumi, jānogriež instruments tā, lai tos noņemtu. Šādi apkopes padomi palīdzēs uzturēt štancēšanas iekārtu augstākajā līmenī un ražot kvalitatīvas detaļas.

Ir daudz metožu, kā novērtēt, kā ražošanas procesi ietekmē veiktspēju. Pareiza gājiena garuma maiņa un uzturēšana ievērojami paaugstinās štancēšanas iekārtu sijas ātrumu. Zināšanas par to, kad var izslēgt piespiedējpēdu, samazinās ražošanas laiku, bet tās izmantošana palīdz uzlabot darba kvalitāti un pasargāt instrumentu no bojājumiem. Visbeidzot, instrumenta asināšana un kopšana uzlabo ražojumu kvalitāti un kopumā veicina iekārtas kalpošanas laiku. Izmantojot šīs metodes, jūs varat uzlabot ierīces veiktspēju un pilnībā atgriezt investīcijas.

IMA informācija

Euromac un Vimercati koordinātu štancēšanas iekārtas, ko piedāvā Italian Machinery Association, ir pieejamās dažādās konfigurācijās atkarībā no ražošanas procesa īpatnībām. Izmantojot rakstā uzskaitītos padomus, šīs iekārtas kalpos ilgi un tiks izmantotas pēc maksimuma. IMA speciālisti varēs arī piedāvāt šim iekārtām piemērotu instrumentu.

Piedāvājam jūsu uzmanībai citus ar štancēšanas iekārtam saistītus materiālus:

8 padomi štancēšanas iekārtu un instrumenta kalpošanas laika pagarināšanai

Lokšņu metāla apstrādes metožu salīdzinājums

Metāla pārklājums: ko izvēlēties?

Vai jums ir citi jautājumi vai vajadzības? Nekavējoties sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu vai apmeklējiet jebkuru no mūsu pārstāvniecībām.

Vai jums ir nepieciešami remonta pakalpojumi, iekārtu uzstādīšana, restartēšana vai jūsu aprīkojuma operatoru apmācība? IMA servisdienestam ir plaša pieredze un zināšanas, lai risinātu jebkuru problēmu.